Prokuratorzy z Ciechanowa nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości przy wydzierżawieniu Nowego Rynku w Płocku amerykańskiej firmie Polimeni. Śledztwo zostało umorzone, należy się więc wkrótce spodziewać wydania przez Urząd Miasta zgody na budowę galerii handlowo – rozrywkowej.Według posła Samoobrony i byłego płockiego radnego Zenona Sylwestra Wiśniewskiego, podczas przekazywania przez miasto Nowego Rynku gminnej spółce Rynex, zastępca prezydenta miasta Dariusz Zawidzki poświadczył nieprawdę. Zawidzki oświadczył bowiem, że nie toczy się żadne postępowanie administracyjne dotyczące placu. Okazało się, że w sądzie administracyjnym jest sprawa dotycząca podziału placu, jednak nie w miejscu gdzie ma powstać Galeria Podkowa.
Prokuratorzy nie dopatrzyli się też nieprawidłowości w wydzierżawieniu Nowego Rynku Amerykanom, ponieważ wcześniej to radni Płocka zdecydowali, że plac stanie się własnością spółki Rynex.
Skoro prokuratura nie miała podstaw do dalszych działań śledztwa zostały umorzone, a proces inwestycyjny przy budowie galerii w Nowym Rynku może być kontynuowany.
(jac)
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze