Reklama

Ponad 240 uczestników

06/12/2006 08:17
Festiwale judo w Płocku przyciągają setki uczestników. Ale trudno się dziwić: świetna atmosfera, walki na wysokim poziomie i nagrody dla najlepszych to coś, czemu młodzi zawodnicy i ich rodzice nie mogą się oprzeć.
W hali Włodkowica rozegrano właśnie jedną z takich imprez, zorganizowaną przez Jutrzenkę Płock, która odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Mirosława Milewskiego. W zawodach uczestniczyło ponad 240 judoków z 18 klubów z Polski. Stoczonych zostało 435 walk w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych, starszych i młodzieży.
Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli swoje walki, odbyła się miła uroczystość wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym dla płockiego judo. Złote medale PZJudo otrzymali: Wojciech Pudlik i Andrzej Berner, zaś złotymi odznakami PZJudo zostali uhonorowani: Maria Rybicka, Alicja Kijek i Jacek Wróblewski.
Reprezentanci płockich klubów także stawali na podium. W kategorii dzieci młodszych, zawodników z roczników 1996-99, w turnieju II miejsca zajęli: Kacper Sikorski i Emil Korycki z Jutrzenki oraz Andżelika Soliwoda z JUDO – KANO. Na III miejscach ukończyli zawody: Dawid Wołosz, Michał Dudziński, Filip Jagielski i Albert Łukaszewski (wszyscy Jutrzenka) oraz Oliwia Trybuchowska i Ilona Pochdaj (obie JUDO – KANO).
W kategorii dzieci starszych Iga Brochocka z Jutrzenki i Krystian Sawicki z JUDO – KANO ukończyli zawody na II miejscu.
Miejsca medalowe płockich młodzików: I – Paweł Bluszcz, Daria Czerwińska, Jarosław Stasiak (Jutrzenka) i Dorota Smorzewska (JUDO – KANO). II miejsca – Patryk Ciechanowski, Michał Bińkowski i Dawid Kardas z Jutrzenki oraz III miejsca: Przemysław Ziółkowski i Adam Wiśniewski z Jutrzenki oraz Monika Jarosińska z JUDO – KANO. W tej kategorii zawodnicy Jutrzenki wywalczyli zwycięstwo drużynowe.
Pisaliśmy już, że Jutrzenka zamierzała zorganizować zajęcia judo dla bardzo małych dzieci, z roczników 1999 – 2000. Pomysł wyszedł od rodziców, którzy chcieli, by ich pociechy zaczynały karierę sportową od tej właśnie dyscypliny. Cieszymy się, że projekt doszedł do skutku i Jutrzenka takie zajęcia będzie prowadzić. Wszyscy zainteresowani zaproszeni są do hali Włodkowica przy ul. Kilińskiego 12, w poniedziałki i środy w godz. 16.00 – 17.00. Oczywiście udział w zajęciach mogą brać chłopcy i dziewczęta. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 024 266 42 36, czyli w klubie Jutrzenka. 
Jol.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości