Festiwale judo w Płocku przyciągają setki uczestników. Ale trudno się dziwić: świetna atmosfera, walki na wysokim poziomie i nagrody dla najlepszych to coś, czemu młodzi zawodnicy i ich rodzice nie mogą się oprzeć. W hali Włodkowica rozegrano właśnie jedną z takich imprez, zorganizowaną przez Jutrzenkę Płock, która odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Mirosława Milewskiego. W zawodach uczestniczyło ponad 240 judoków z 18 klubów z Polski. Stoczonych zostało 435 walk w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych, starszych i młodzieży. Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli swoje walki, odbyła się miła uroczystość wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym dla płockiego judo. Złote medale PZJudo otrzymali: Wojciech Pudlik i Andrzej Berner, zaś złotymi odznakami PZJudo zostali uhonorowani: Maria Rybicka, Alicja Kijek i Jacek Wróblewski. Reprezentanci płockich klubów także stawali na podium. W kategorii dzieci młodszych, zawodników z roczników 1996-99, w turnieju II miejsca zajęli: Kacper Sikorski i Emil Korycki z Jutrzenki oraz Andżelika Soliwoda z JUDO – KANO. Na III miejscach ukończyli zawody: Dawid Wołosz, Michał Dudziński, Filip Jagielski i Albert Łukaszewski (wszyscy Jutrzenka) oraz Oliwia Trybuchowska i Ilona Pochdaj (obie JUDO – KANO). W kategorii dzieci starszych Iga Brochocka z Jutrzenki i Krystian Sawicki z JUDO – KANO ukończyli zawody na II miejscu. Miejsca medalowe płockich młodzików: I – Paweł Bluszcz, Daria Czerwińska, Jarosław Stasiak (Jutrzenka) i Dorota Smorzewska (JUDO – KANO). II miejsca – Patryk Ciechanowski, Michał Bińkowski i Dawid Kardas z Jutrzenki oraz III miejsca: Przemysław Ziółkowski i Adam Wiśniewski z Jutrzenki oraz Monika Jarosińska z JUDO – KANO. W tej kategorii zawodnicy Jutrzenki wywalczyli zwycięstwo drużynowe. Pisaliśmy już, że Jutrzenka zamierzała zorganizować zajęcia judo dla bardzo małych dzieci, z roczników 1999 – 2000. Pomysł wyszedł od rodziców, którzy chcieli, by ich pociechy zaczynały karierę sportową od tej właśnie dyscypliny. Cieszymy się, że projekt doszedł do skutku i Jutrzenka takie zajęcia będzie prowadzić. Wszyscy zainteresowani zaproszeni są do hali Włodkowica przy ul. Kilińskiego 12, w poniedziałki i środy w godz. 16.00 – 17.00. Oczywiście udział w zajęciach mogą brać chłopcy i dziewczęta. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 024 266 42 36, czyli w klubie Jutrzenka. Jol.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze