Reklama

Odlotowy pierwszy dzień wiosny w SP 21. Wrócili nawet absolwenci [ZDJĘCIA[

21/03/2023 14:24

Emocjonująco, brawurowo i bardzo, bardzo sportowo było w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku podczas powitania pierwszego dnia wiosny. Zamiast tradycyjnych lekcji były pokoleniowe mecze piłki ręcznej – uczniów i absolwentów, mini trening karate poprowadzony przez mistrzynię świata – uczennicę SP 21 Darię Dolną. Nie zabrakło też akcentów wokalnych, tanecznych, świątecznych, które pojawiły się podczas warsztatów plastycznych i loterii fantowej zorganizowanych z myślą o pomocy Ukrainie. Krótko mówiąc – działo się! I było na tyle ciekawie, że uczniowie przyznawali, iż wagary im nie w głowie.

Pomysł sportowego i artystycznego powitania wiosny był strzałem w dziesiątkę. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się doskonale. – Przygotowaliśmy bardzo dużo przedsięwzięć sportowych, z których szkoła słynie. Już od rana wystartowaliśmy z różnymi pomysłami, propozycjami, zawodami, pokazami, warsztatami. Począwszy od pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez instruktorów PCK, po zajęcia sportowe, wokalne, taneczne, warsztaty tworzenia jajek wielkanocnych i mecze piłki ręcznej. Pierwszy dzień wiosny był okazją nie tylko do zabawy, ale także do pomagania. Bo prowadziliśmy zbiórkę wosków, które posłużą do robienia świec okopowych dla żołnierzy w Ukrainie. Za każdą przekazaną świecę był los i mnóstwo ciekawych nagród do wygrania. W tym piłka z podpisem Szymona Marciniaka. Pomysł znakomity, bo zebraliśmy mnóstwo świec. Cieszy mnie to, że wszyscy podeszli do tematu z tak dużym zaangażowaniem. – mówił Krzysztof Fabiszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku.

Dyrektor szkoły podkreśla, że wszystkie przedsięwzięcia doskonale wpisały się w sportową tradycję szkoły. Ale również były świetną okazją do integracji uczniów. – Po czasie pandemii takie szkolne wydarzenia są bardzo potrzebne uczniom. Jest to szalenie istotne. Widzę to, że dzieciom tego brakuje – mówił dyrektor Fabiszewski.

Reklama

To, że wiosenna zabawa w szkole była doskonała, przyznawali sami uczniowie. Zuzia z klasy 6b, która prowadziła loterię, przyznawała, że koleżanki i koledzy dobrze się bawią. – Chętnych do udziału w loterii nie brakuje. Super, że tyle osób dołącza do pomagania. Niektórzy chcą piłkę z podpisem Szymona Marciniaka, niektórzy koszulkę, notesy.

O wielkiej frajdzie przy okazji tak zorganizowanego pierwszego dnia wiosny mówi Liliana, uczennica z klasy 6 B w SP 21. – Taki pomysł jest zachętą do spędzania czasu w szkole. Mamy mnóstwo ciekawych zajęć, są zawody. Nawet nie ma za bardzo ochoty, żeby zwiewać na wagary – mówiły dziewczyny, śmiejąc się.

Reklama

Więcej w Tygodniku Płockim

rad

D. Ossowski

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości