Na początek marca planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnego, czwartego już w Sierpcu, budynku TBS. Inwestycja ma potrwać do końca kwietnia 2008 roku. Podobnie jak i poprzednie będzie realizowana w kooperacji z Krajowym Funduszem Mieszkaniowym. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na sześć milionów złotych. Większą część kosztów z tego tytułu, bo 68%, pokryją środki z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Pozostałą część – środki z budżetu gminy, która również przekazała działkę pod budowę bloku. Podobnie jak i poprzednie budynki TBS, ten również będzie zlokalizowany przy ulicy Paderewskiego. – Jest to największa z naszych inwestycji realizowanych w Sierpcu. Budynek będzie miał 2200 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie w nim pięćdziesiąt mieszkań – powiedział Jerzy Fiłoniuk, prezes TBS w Sierpcu. Zgodnie z harmonogramem prace mają rozpocząć się 1 marca br. Ale jak zapowiada prezes Fiłoniuk, jeżeli aura nadal będzie sprzyjała budowlańcom, to budowa bloku rozpocznie się wcześniej. Lokatorzy będą mogli się wprowadzić w drugiej połowie 2008 roku. Ostatni z budynków budowanych przez TBS został oddany do użytku pod koniec listopada ubiegłego roku. Prace trwały rok. Budowa bloku w siedemdziesięciu procentach została sfinansowana ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. W oddanym do użytku bloku zamieszkały dwadzieścia dwie rodziny. Kiedy kolejne inwestycje w ramach TBS będą realizowane na terenie Sierpca? – W tej chwili trudno jest mówić o konkretnych terminach. Ale z uwagi na to, że jest bardzo wielu chętnych i duże zainteresowanie ofertą mieszkań w ramach TBS, z pewnością kolejne inwestycje będą realizowane – wyjaśnia prezes Fiłoniuk. Prowadzone są rozmowy z władzami miasta o wskazanie terenów inwestycyjnych, na których mogłyby być realizowane ewentualne kolejne inwestycje TBS. rad
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze