Reklama

Będzie za rok

04/07/2006 14:26
Basen przy Czwartaków na Podolszycach Południe ma być wyremontowany do przyszłorocznych wakacji. Takie zapewnienia składa prezydent Płocka Mirosław Milewski.
Wprawdzie o tym, że z najmłodszym z płockich basenów dzieje się coś złego, było wiadomo od dawna, ale decyzja o zamknięciu placówki zaskoczyła miłośników pływania. Zdecydowano o tym  z dnia na dzień, w środku tygodnia. W czerwcu, w związku z przerwą w dostawie ciepłej wody, zamknięte zostały także baseny na Kobylińskiego i przy Jagiellonce, ale okazało się, że w tym ostatnim trzeba wykonać pewne prace modernizacyjne. Efekt był taki, że przez kilkanaście dni, przy lejącym się z nieba żarze, płocczanom pozostała jedna pływalnia.
- Z ekspertyzy, której wykonanie zleciliśmy, wynika, że najbardziej zdegradowane były elementy nośne pod niecką basenu, co zagrażało zdrowiu i życiu osób kąpiących się. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamknięcie basenu na Podolszycach. To była inwestycja źle realizowana od samego początku, już na etapie projektowania, ale także wykonania. Zły był także nadzór nad jej przebiegiem – powiedział prezydent Płocka Mirosław Milewski.
Zdaniem prezydenta, większość kosztów remontu basenu przy Czwartaków powinni ponieść projektant i wykonawca. Jednak część środków będzie musiało w swoim budżecie znaleźć także miasto, ponieważ to inwestor, czyli władze Płocka, nie pełniły właściwego nadzoru nad inwestycją.
Trudno na razie powiedzieć, jakie będą koszty przedsięwzięcia. Będzie to można określić dopiero po przygotowaniu projektu niezbędnych napraw.
(jac)

 
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Tygodnik Płocki




Reklama
Najnowsze wiadomości