:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Aktualności, Znamy Nominacje Kapituły - zdjęcie, fotografia
  • KAPITULA
  • sponsorzy_plebiscyt
  • sponsorzy_plebiscyt
Tygodnik Płocki 05/02/2019 12:00

Kapituła zebrała się w redakcji Tygodnika Płockiego w środę, 30 stycznia. Jej członkowie ze wszystkich zaproponowanych Wydarzeń postawili na 40 – jej zdaniem – najwybitniejszych. Oto lista 40 Nominacji, po 10 w każdej kategorii.„Inicjatywy gospodarcze i społeczne”


Generalny remont oddziału ginekologii i położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach. To pierwszy tak duży remont tej części szpitala z zakupem nowej, nowoczesnej aparatury. Udało się go zapewnić dzięki dotacji przekazanej z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt inwestycji: 12,5 mln zł. Nominowany: Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Winiarach.

https://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2018/jak-glosowac-wydarzenie-z-tumskiego-wzgorza-2018.html

Zakończenie przebudowy ulic - Przemysłowej, Kostrogaj, Wiadukt, budując i przebudowując sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, budując nowe chodniki i drogę rowerową, której wcześniej tu nie było. Na przejściach dla pieszych stanęły azyle, powstały też nowe parkingi. Wartość wszystkich prac to 25 mln zł, z czego 10, 5 mln to dofinansowanie unijne. Nominowani: Jacek Terebus - wiceprezydent Płocka ds. Rozwoju i Inwestycji, Tomasz Żulewski, dyrektor MZD w Płocku.Akcja Gwiazdka 2018, zorganizowana przez Monikę Sikorską. W wyniku jej starań setka dzieci z rodzin zastępczych, ośrodków opiekuńczych i mieszkających w domu samotnej matki otrzymało prezenty, które były spełnieniem ich marzeń. Nominowana: Monika Sikorska.

Powstanie pomnika Obrońców Płocka 1920 roku według projektu Gustawa Zemły i rzeźby Pawła Pietrusińskiego. Pomnik to wynik pomysłu upamiętnienia bohaterskich płocczan, którzy ratowali swoje miasto przed bolszewickimi hordami. Nominowani: 9-osobowy Społeczny Komitet Budowy Pomnika, w tym jego przewodniczący Marek Chojnacki.

Po 24 latach strażacy doczekali się nowej strażnicy na Radziwiu. Nominowany – Grzegorz Padzik, komendant miejski PSP w Płocku

Jubileusz 60-lecia w roku 2018 obchodzili krwiodawcy zrzeszeni w klubach Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawstwo i krwiolecznictwo mają swoją dłuższą historię, ale właśnie 60 lat temu w 1958 roku zaczęły powstawać pierwsze kluby krwiodawców działające pod egidą PCK, a idea honorowego oddawania krwi stała się obowiązującym modele w całej Polsce opartym na bezinteresownym niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi potrzebującemu najcenniejszego daru – krwi. W Płocku działa 16 klubów Honorowych Dawców Krwi PCK (w tym 3 młodzieżowe) zrzeszając ok. 1600 krwiodawców, którzy rocznie oddają ponad 700 litrów krwi. Nominowana: Danuta Lewandowska – Dyrektor Biura Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Płocku.Bądź bezpieczny nad wodą! To credo ubiegłorocznej współpracy PKN ORLEN i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Płock. Koncern sfinansował m.in. lekcje nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych i seniorów. Latem w Grabinie już drugi rok z rzędu pojawiło się 14 ratowników, którzy wyposażeni w profesjonalny sprzęt strzegli bezpieczeństwa plażowiczów. We wrześniu płoccy wodniacy z WOPR-u otrzymali od PKN ORLEN wysoce specjalistyczną łódź ratunkową, która zastąpiła sprzęt utracony przez WOPR podczas trąby powietrznej, która 25 czerwca przeszła nad bazą wodniaków w Płocku. Nominowani: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN, Cezary Obczyński, prezes WOPR.

Na ulicach Płocka pojawiło się 25 ekologicznych autobusów hybrydowych. Kosztowały ponad 46 mln zł. Zakup został dofinansowany ze środków unijnych. Autobus wyposażony jest według standardów KM-Płock mi.n. w: biletomat, tablice elektroniczne, klimatyzację i autokomputery z dotykowym ekranem. Nowością są ładowarki USB. Nominowani: Janusz Majchrzak, emerytowany prezes KM, Marcin Uchwał, prezes KM.Kapitalny sklep. W Płocku powstał pierwszy sklep charytatywny. To miejsce, w którym sprzedawane są rzeczy przyniesione przez płocczan. Za niewielkie pieniądze można w nim kupić niemal wszystko. Zarobione pieniądze są przeznaczane na kolejne przedsięwzięcia. Inicjatorem powstania sklepu jest Stowarzyszenie „Kapitał ludzki”. Nominowana: Beata Olszewska, prezes Stowarzyszenia.

Oddanie do użytku II i III odcinka obwodnicy Płocka. Płocczanie mogą już przejechać całą obwodnicą miasta. Liczy sobie ona ponad 8 kilometrów. Wszystkie odcinki obwodnicy kosztowały w sumie 115,5 mln zł, z czego ok. 96 mln zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Nominowany: Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

   „W regionie”


Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad jeziorem Łąckim Dużym. W ramach projektu realizowanego przez starostwo w partnerstwie z nadleśnictwem Łąck, nad jeziorem Łąckim Dużym: powstał m.in. leśny amfiteatr, plac zabaw, siłownia. Nominowany; Mariusz Bieniek, starosta płocki, Lucjan Żukowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łąck.


W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy września 1939 roku – obrońców Dobrzykowa. Mural to ponad 12-metrowa, ręcznie pomalowana ściana, wykonana starannie dzięki wielogodzinnemu zaangażowaniu artystów. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci z Dobrzykowa we współpracy z proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Dobrzykowie. Nominowany: Łukasz Strzelecki, prezes Stowarzyszenia.

W Gąbinie odrestaurowano dwie zabytkowe kamienice – z 1809 r. i dawny sąd grodzki. Mieścić się w nich będą siedziby gąbińskich stowarzyszeń i organizacji, Muzeum Ziemi Gąbińskiej, sala koncertowa. Koszt rewitalizacji to 3,2 mln zł. Nominowany: Krzysztof Jadczak, burmistrz Gąbina.

Pierwsze obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w powiecie płockim i uhonorowanie pamiątkową tablicą ks. Stanisława Bornińskiego. Ks. Stanisław Borniński urodził się w 1908 r. we wsi Draganie w gm. Stara Biała jako syn pobożnych rolników. W 1940 r. został aresztowany i tak rozpoczął Drogę Krzyżową swego kapłańskiego życia w niemieckich obozach koncentracyjnych. Zmarł śmiercią męczeńską kilka miesięcy później. Mieszkańcy wsi postanowili upamiętnić swojego krajana pamiątkową tablicą, a ks. Borniński stał się tym samym symbolem wszystkich mieszkańców wsi Ziemi Płockiej, którzy zginęli, broniąc wolności Ojczyzny. To im była poświęcona uroczystość, która odbyła się 12 lipca 2018 r. w Draganiu i która pięknie wpisała się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zgromadziło tłumy zainteresowanych. Nominowani: przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski.

W Gostyninie oddano do użytku Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”, z którego może korzystać 30 dzieci w wieku od roku do 3 lat oraz punkt przedszkolny dla 50 dzieci. Nominowany: Paweł Kalinowski, burmistrz Gostynina.

W Nowej Górze odbudowano Pomnik Wolności, który jest wierną kopią pomnika z 1938 r., który podczas II wojny światowej zniszczyli Niemcy. Monument upamiętnia mieszkańców ziemi staroźrebskiej poległych w walce o wolność Polski podczas I wojny światowej i wojny 1920 r. Nominowany – Leszek Jędrzejczak, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika.

Bezpłatne kolonie w Stegnie. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” z Nowego Grabia (gm. Gąbin) zorganizowała bezpłatne kolonie dla 30 dzieci z powiatu płockiego i Płocka. To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia, które m.in. założyło spółdzielnię socjalną, prowadzi działania z zakresu doradztwa, organizuje wydarzenia kulturalne. Nominowani: Marcin Groszewski, prezes, Tomasz Nowacki – wiceprezes.Wrześniowe spotkania ze sztuką w Sierpcu. W ruinach średniowiecznego kościoła w Sierpcu, w sobotni wieczór 22 września miało miejsce spektakularne wydarzenie - spektakl „Dziady” w wykonaniu artystów Teatru Dramatycznego w Płocku. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Zatorze”, pozyskując środki z projektu (Urząd Marszałkowski przyznał dotację w wysokości 25 tys. zł) oraz od sponsorów. Wiele bezinteresownej pracy, zwłaszcza przy porządkowaniu ruin włożyli sami mieszkańcy osiedla, na którym odbywało się przedstawienie. Projekt będzie kontynuowany w 2019 roku. Nominowani: prezes Stowarzyszenia, Piotr Rzeszotarski, koordynator projektu, Edyta Jagodzińska.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Słupnie. Inwestycja, która kosztowała 5 mln zł, pozwoliła na lepsze wykorzystanie oczyszczalni ścieków i tym samym przyczyniła się do zwiększenia dbałości o środowisko. Nominowany: Marcin Zawadka, wójt Słupna.

Otwarcie Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie, poświęconego kulturze olędrów. To nowa placówka Muzeum Mazowieckiego na wolnym powietrzu. Przeszło dwuhektarowy obszar mieści teraz langhoff (długi budynek gospodarczo-mieszkalny) z Kępy Karolińskiej, langhoff z Białobrzegów, kościół ewangelicko-augsburski, Dom Polski oraz szkołę. Na terenie skansenu znalazły się też suszarnio-powidlarnia (teren słynął z wyrobu powideł buraczanych) oraz stodoła. Cały obszar został otoczony typowym dla osadnictwa olęderskiego wierzbowym płotem. Nominowany: dyrektor Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj.„Kultura”


XV edycja Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, w którym wzięło udział 39 najlepszych młodych pianistów, uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Nominowani: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia Michał Zawadzki.Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście...”. Ubiegłoroczne edycja festiwalu była rekordowa pod względem nadesłanych prac. Zgłoszono 754 prace z kilkunastu krajów. Nominowana: Małgorzata Mroczkowska, dyrektor I Liceum Plastycznego w Płocku.

Wzgórze Tumskie w elitarnym gronie Pomników Historii. Wzgórze Tumskie zostało uznane za jeden z najcenniejszych i najważniejszych zabytków w Polsce. Zostało wpisane na listę Pomników Historii. To inicjatywa prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyć listę 100 najcenniejszych obiektów historycznych. Nominowani: biskup płocki Piotr Libera, autor wniosku o wpisanie Wzgórza Tumskiego na listę Pomników Historii, ks. Stefan Cegłowski - dokumentalista projektu, proboszcz parafii katedralnej.

Prapremiera sztuki „M. Zimińska” poświęconej honorowej obywatelce miasta Płocka, gwieździe teatru i filmu międzywojennego, dyrektor „Mazowsza” Mirze Zimińskiej-Sygietyńkiej na scenie kameralnej Teatru im. Szaniawskiego. Nominowani: dyrektor teatru Marek Mokrowiecki, reżyser Karol Suszka, pomysłodawczynie i autorki scenariusza: Marta Kunavar, Lena Szatkowska.

„Zdzisław Beksiński – malarstwo i rysunek” to wyjątkowa wystawa interdyscyplinarna, łącząca różne dziedziny sztuki, między innymi malarstwo, rysunek i rzeźbę z multimediami - wirtualną projekcją VR, po raz pierwszy prezentowaną w Płocku. Projekt Płockiej Galerii Sztuki był próbą ukazania rosnącej popularności i roli sanockiego artysty we współczesnej kulturze i jego wpływu na wyobraźnię innych artystów i twórców. Nominowana: dyrektor PGS Alicja Wasilewska.

Inauguracyjny koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej na rozpoczęcie 42. sezonu artystycznego „Polskie Dzieła na 100-lecie niepodległości”, z udziałem pianistki Joanny Marcinkowskiej. W programie znalazły się utwory Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Paderewskiego. Nominowani: dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski.XXX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu” z udziałem nagrodzonych poetów z całej Polski i recitalem Stanisława Soyki. Nominowana: dyrektor KP Joanna Banasiak.

Płocki teledysk „Czego nauczyły nas wieki” z udziałem Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, z muzyką Krzysztofa Kralki, wierszami Władysława Broniewskiego, w reżyserii Tadeusza Bystrama. Nominowani: Anna Bramska, Krzysztof Kralka, Tadeusz Bystram.

Średniowieczny Płock, projekt Płockiej LOT, polegał na przybliżeniu historii średniowiecznej naszego miasta oraz ożywienia Muzeum Diecezjalnego w Płocku. W jego ramach odbyły się lekcje historyczne dla młodzieży, koncert muzyki dawnej, i warsztaty rzemiosł średniowiecznych. Nominowana: Iwona Krajewska, prezes PLOT, ks. Andrzej Milewski – dyrektor Muzeum.

Hity Buffo w Orlen Arenie z udziałem muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Niecodzienne wydarzenie zorganizował i sfinansował PKN ORLEN. Hity to przedstawienie przekrojowe, składające się z najlepszych piosenek z cyklu widowisk artystycznych. Nominowany: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN.

https://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2018/jak-glosowac-wydarzenie-z-tumskiego-wzgorza-2018.html

   „Sport i turystyka”


Wojciech Bógdał gwiazdą X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w Tajlandii, gdzie na początku maja wywalczył pierwsze miejsce indywidualnie, drużynowo i w klasyfikacji narodowej. Nominowany: Wojciech Bógdał.

Drużyna Wisły Płock kończy rozgrywki sezonu 2017/2018 na V miejscu w Ekstraklasie, To najwyższa pozycja płockiej drużyny od roku 2005 (wówczas piłkarze zajęli IV miejsce w ówczesnej I lidze). Rok wcześniej drużyna wywalczyła V pozycję. Nominowany: Jacek Kruszewski, prezes klubu Wisła Płock.

Drużyna Klubu Szachowego Hetman Płock wywalczyła awans do I Ligi Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach Klasycznych. Stało się to 9 września 2018 roku To największy od 15 lat sukces płockich szachów. Skład „złotej” drużyny: Alexy Kislinsky, Mirosław Grabarczyk (kapitan), Piotr Sabuk, Nikolai Aliavdin, Krystian Jędryczka, Anna Kantane, Mirosław Gawroński. Nominowany: Mirosław Milewski, prezes klubu.

Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie rozgrywanych od 10 do 12 sierpnia w Szanghaju zawodnik PTW Płock Adrian Pawłowski wywalczył srebrny medal w ósemce. Nominowani: Adrian Pawłowski i trener Jacek Karolak.

W Porec na Chorwacji, płocka drużyna Kluge Team została finalistą Ligi Mistrzów w piłce nożnej 6-osobowej. To historyczne wydarzenie; nigdy wcześniej płockie zespół nie zdobył II miejsca wśród najlepszych drużyn Europy. Wcześniej dwaj płocczanie, Bartek Dębicki i Tomasz Golatowski wywalczyli z reprezentacja Polski srebrny medal na mistrzostwach świata. Nominowani: Bartek Dębicki i Tomasz Golatowski.Najlepszy sezon w karierze zawodnika Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa Kamila Fabisiaka, który wywalczył wszystko, co było do wygrania w Polsce, między innymi tytuły mistrzów kraju w grze singlowej, deblowej i z drużyną. Nominowani: Kamil Fabisiak i Jacek Wilczyński.

Festiwal Zorzy Polarnej. W ub.r. odbyła się siódma edycja festiwalu, a podczas niej festyny, wystawy, konkursy, spotkania w Klubie Podróżnika. Nominowani Emilia i Dariusz Schmidtowie.

W ubiegłym roku odbyła się już 3 edycja projektu „Płock za pół ceny”. Atrakcyjne upusty u płockich gestorów turystycznych przyciągają rzesze zainteresowanych do naszego miasta. Nominowani:  Roman Siemiątkowski - wiceprezydent Płocka ds. polityki społecznej, Edyta Mierzejewska – dyrektor wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka, Robert Czwartek – dyrektor wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Miasta Płocka.

OPEN Day Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Miasta i okolicy. Podczas dnia otwartego uczestnicy mogli wziąć udział w zwiedzaniu zakładu, który na co dzień nie jest dostępny dla wszystkich. ​Podczas wycieczki autokarowej, wykwalifikowani przewodnicy – pracownicy PKN ORLEN – prezentują instalacje, przybliżają procesy produkcyjne oraz dzielą się ciekawostkami z życia Koncernu. Dodatkowo po zwiedzaniu na terenie Poligonu Zakładowej Staży Pożarnej odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, ochrony życia/zdrowia oraz ochrony środowiska. Dla miłośników pożarnictwa strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej, która ma już za sobą jubileusz 50lecia, przygotowują pokazy sprzętu pożarniczego, sekcji wysokościowej oraz ćwiczenia gaśniczego. Możliwość obejrzenia Zakładu Produkcyjnego cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, W ubiegłym roku odbyły się dwie edycje zwiedzania, w każdej z nich udział wzięło około 500 osób. Spotkania w ORLENIE to również możliwość rozmowy z sokolnikiem, który opowiada o sokole wędrownym zamieszkującym jeden z kominów instalacji Zakładu, czy też z pszczelarzem. Najwięcej emocji i radości okazują dzieci, dla których ogromnym zaskoczeniem jest to, że ORLEN to swoiste „miasto w mieście”, gdzie obowiązują zasady ruchu drogowego, czy też jeżdżą pociągi. Nominowany: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN.


Rower miejski. Płocczanie pozytywnie zareagowali na tę inicjatywę. Na 27 stacjach mieli do dyspozycji 267 jednośladów. W ub. r. rowery wypożyczono 145 tys. razy. Nominowany: Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

 

 

 
Reklama

Znamy Nominacje Kapituły komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

usługi remontowo-budowlane

Ekipa budowlana wykona: murowanie ,dach ,docieplenie budynku ,elewację ,adaptacje poddasza ,usługi wykończeniowe i remontowe . Terminowo i fachowo..


Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy sprzedaż i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Możliwy montaż oczyszczalni od 1000 l (dla 1-2 osób) do 11000 l ( dla max 30 osób)...


KONCESJONOWANE złomowanie

KONCESJONOWANE złomowanie pojazdów w celu wyrejestrowania, możliwość odbioru 7:00 - 22:00. Skup aut.


CYKLINOWANIE bezpyłowe.

CYKLINOWANIE bezpyłowe. Solidnie, gwarancja.


SKUP - KASACJA SAMOCHODOW

Stacja Demontażu Pojazdów POLMO-ZBYT-BIS tel. 500 275 103 , 507 119 443 SKUP POJAZDÓW DO WYREJESTROWANIA osobowe ciężarowe autobusy -płatność -..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tp.com.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

TYGODNIK PŁOCKI SP Z O O z siedzibą w Płock 09-402, Pl. Stary Rynek 27

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"