:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?


Słupno. Konflikt sąsiedzki powodem zmiany organizacji ruchu

Słupno. Konflikt sąsiedzki powodem zmiany organizacji ruchu
Tygodnik Płocki 07/11/2019 12:30

Znak drogowy D40 wzbudza mieszane uczucia. Pozytywnie oceniają jego postawienie właściciele posesji, przy których obowiązuje, negatywnie kierowcy, którzy mają zdecydowanie ograniczone prawa na tym terenie. Bo postawiony na ulicy znak D40 oznacza wjazd do strefy zamieszkania, czyli informuje, że umieszczone w niej urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznaczone znakami ostrzegawczymi.

W całym Słupnie, podobnie jak w wielu, jeśli nie wszystkich dużych i małych miastach, brakuje miejsc parkingowych. Na terenie gminy, zdaniem naszego czytelnika, dosłownie wszędzie stoją samochody i nikt na nikogo nie donosi do policji, że popełniane jest wykroczenie.
Ale nie w całej gminie tak się dzieje. Na ul. Brzozowej panują zupełnie inne zasady. – Na prośbę jednego z mieszkańców wójt gminy Słupno postawił w ślepej uliczce dla ostatnich sześciu domów znak D40. Gdyby znak postawiony był na początku ulicy, wszystko byłoby w porządku, ale takie rozwiązanie jest co najmniej niezrozumiałe. Były zbierane podpisy od mieszkańców tej części ulicy, którzy są za postawieniem znaku (11 osób) i od tych, którzy są przeciwni temu znakowi, bądź postulują przestawienie go na początek osiedla (18 osób). Mimo wyniku „referendum” znak stoi – poinformował nas czytelnik.
Znak został postawiony kilka tygodni temu. – Musiałem zareagować, ale teraz mam kłopoty. Od razu jak zacząłem zbierać podpisy, dostałem SMS-a, w którym poinformowano mnie, że zostanę zmuszony do przestrzegania zakazu parkowania przed swoją posesją, ponieważ wykazuję się brakiem poszanowania dobra sąsiedzkiego – tłumaczy.
Ponieważ nasz czytelnik nie wierzył, że wywalczy zmianę decyzji władz gminy, poprosił wójta o wyznaczenie miejsc parkingowych w strefie zamieszkania dla mieszkańców posesji. Jak można się spodziewać, prośba została odrzucona.
Jak sytuacja wygląda teraz? Znak stoi, a jeden z mieszkańców nagrywa przyjazd autami gości naszego czytelnika, robi zdjęcia jego auta i przy każdej możliwej okazji wzywa policję, która przyjeżdża z Płocka do Słupna. Do chwili rozmowy z redakcją tych interwencji było 25.

Jola Marciniak
fot.archiwum

Reklama

Słupno. Konflikt sąsiedzki powodem zmiany organizacji ruchu komentarze opinie

  • gość 2019-11-07 18:57:09

    pie.... konfident! Zamiast żyć w zgodzie z sąsiadami po poliscje dzownić... co mu przeszkadzają samochody? Może sam nie ma i go boli że inni mogą? Droga redakcjo to samo jest na ulicy Żuławskiej i Podlaskiej - najbliższy parking mamy w imielnicy pod kościołem.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-08 09:08:35

    Konfiturą się urodził a myśli że umrze generałem.
    Skoro taki Pan były Radny przepisów ciekawe czy sam przestrzega przepisów?

    Jedna czarna owca na osiedlu, tylko współczuć pozostaje pozostałej części mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-08 15:36:46

    Widzę że artykuł napisany na potrzebę ale władz gminy Nic nie wniósł Nawet brak tłumaczenia ze strony Gminy jak to możliwe że głos większości się nie liczy!!!! Od dziś nie wierzę w demokratyczne wybory itp bo i tak wszystko jest z góry ustalone

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 06:51:46

    Jak wladza nie słucha ludu, to lud powinien wziąć sprawy we własne ręce. Wymusić postawienie takiego samego znaku przed domem wójta :)

  • MARTA - niezalogowany 2019-11-09 07:21:05

    To co się tam wyprawia to istny cyrk.
    Przyjeżdżając z małym dzieckiem do rodziny muszę auto parkować na początku ulicy i biegać z torbami, wózkiem kilka razy bo zaparkować przed domem nie wolno.
    Ten,, pan" ma coś z głową, wielki biznesmen
    Współczuję naprawdę tam mieszkać z tak podłym człowiekiem.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 12:15:33

    Kiedyś poszłam do sąsiada poprosić o pewną zmianę jego zachowania. Tyłu obelg nie usłyszałam nigdy w życiu. Ja dorosła kobieta do domu wróciłam z płaczem.
    Zadzwoniłam na policję. Jak ręką odjął. Na niektórych działa tylko taki sposób.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 13:14:46

    Rozwiązywać konflikty sąsiedzkie policja:) :)....


    Ooo litości. Czeczenii.

    Z tego co wiadomo to Wójt mówi że znak został postawiony na rzyczenie sąsiadów.

    A w filmiku Szałbonzo wyraźnie mówi żeby Rada Gminy nie przeprowadzał żadnych konsultacji społecznych.

    Znak nikomu nie przeszkadza niech stoi ale miejsca parkingowe również powinny być wyznaczone.

    My jako sąsiedzi rozumiemy że do Szałbonzo przyjeżdżają tylko osoby którym jest dluzny pieniądze. Ale do pozostałych mieszkańców czasami przyjeżdża rodzina przyjaciele. Gdzie wtedy parkować?

    Wójt jeśli chce mieć bezpieczna gminę niech znaki postawi w całej gminie i zacznie wyznaczać miejsca parkingowe pod każdą posesją bo idąc tym tokiem myślenia to niedługo zabraknie budżetu na budowy parkingów.


    Rozwiązywanie konfliktów sasiedzkich policja to żadne rozwiązanie.
    Z tego co nam Wiadomo to Szałbonzo dostał ustne upomnienie od Piotra by ten zajął się swoją żoną i nie zaczepial żon sąsiadów.
    Ot cały konflikt.


    Teraz policję na chłopaka nasyłając, idioci.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 14:22:49

    WÓJT CO BY NIE ROBIŁ, to i tak problemu nie rozwiąże, jeśli jeden sąsiad jeździ z przyciemnionymi szybami, a druga sąsiadka wsiada zaspana do auta cofajac z zaparowanymi szybami....
    Doprowadzają do kolizji. A później próbują zmusić do zakazu parkowania chłopaka który parkowal zgodnie z przepisami.


    Nie ma takich znaków na takich kretynów.

  • Popłakałam sie - niezalogowany 2019-11-09 15:41:52

    Kiedyś poszłaś popłakałam się i.... Zadzwoniłaś na policję.
    Aha ,a nie lepiej do psychiatry żeby zmienił dawkę.?

  • Urazona duma - niezalogowany 2019-11-09 16:48:19

    Panie Wójcie mamy konflikt sąsiedzki, gówniarz wprowadził się koło mnie jakieś 2 lata temu,.
    Mieszkam w Słupnie od 20 lat ja sobie nie pozwolę by jakiś dzieciuch mówił mi czy ja mogę kosic trawę po godz. 22 czy nie.

    Możeby tak policją go???

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 17:29:01

    Cale te slupno to buractwo i tyle w temacir

  • Mieszkanie - niezalogowany 2019-11-09 18:21:15

    Ten sąsiad co tak się gorączkuje bzdury piszę. Jest na teście tak jak powinno być, a samochody to niech wprowadza na teren swojej posesji.

  • Mieszkanie - niezalogowany 2019-11-09 18:21:34

    Ten sąsiad co tak się gorączkuje bzdury piszę. Jest na teście tak jak powinno być, a samochody to niech wprowadza na teren swojej posesji.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-11-09 18:29:40

    Taki prawy sąsiad. Szkoda tylko że Cię nie było tu jak podjeżdzały do was szemrane typki. Jak czytasz A nie wiesz o co chodzi to zapytaj się Żonki.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 19:51:13

    Znak jak jest to niech będzie tylko niech nie dzwoni nikt jak ktoś zaparkuje i po kłopocie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 19:52:28

    Znak jak jest to niech będzie tylko niech nie dzwoni nikt jak ktoś zaparkuje i po kłopocie

  • Ferdek Kiepski - niezalogowany 2019-11-10 06:18:11

    Każdy logicznie myślący wie że z sąsiadem trzeba żyć w zgodzie.
    To oni na chłopaka policję nasyłając....

  • Szemrany kucharz - niezalogowany 2019-11-10 06:26:37

    Prawo ustala ten kto ma większe plecy a nie większość tak było i będzie w Słupnie.

    Tam tak myślą.

    Dać babie kombi Mercedesa to przypieprzy w sąsiada wyjeżdżającego z garażu....

    Na nieszczęście to pracownik Starostwa

    ..... auto chłopaka na którego się uwzieli stało zgodnie z przepisami.

  • Sasiad - niezalogowany 2019-11-10 06:47:43

    Oczywiście niech znak stoi przynajmniej można parkować na chodniku.
    Tylko niech tak pała nie wyzwania na policję....

    Oddaj kasę Judaszu Jarku.


    Z cudzego nieszczęścia nigdy się nie dorobisz.
    I zmień księgową.



  • Wc - niezalogowany 2019-11-10 07:14:57

    Szalet a może tam jest jakaś grupa przestępczą????

    Jak dla mnie to super rodzina Matka Ojciec i Syn.

    Ale może wy to inaczej interpretujecie.
    BTW.... przestań Szalet czy jak tam było w poprzednim artykule Królu Czopku.... Przestań wydzwaniac na policję, pało.

  • Proboszcz - niezalogowany 2019-11-10 08:28:38

    Wójtowi jeśli zależy na załagodzeniu sąsiedzkiego sporu, dobrze że postawił znak d40.

    Teraz wyznaczyć miejsca parkingowe przy posesjach i po problemie.

    Tu jednak, komuś zależy na tym żeby ten konflikt trwał.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 08:29:02

    Święte słowa.

  • Matka z dzieckiem - niezalogowany 2019-11-10 10:17:50

    Ten dzwoniąc sąsiad na auta stojące na chodniku w całym Słupnie nie zadzwoni w obronie praw pieszych czy matek z dzieckiem w wózku.

    Ale złośliwym być dla sąsiada, z tym nie ma problemu.

  • Żulioner - niezalogowany 2019-11-10 10:49:24

    Jarku...
    Wyrzucili Cie z Zajazdu...
    Wyrzucili Cie z Gminy...

    Przetan wycierac łzy młodym zaradnym chłopakiem. Nie dzwoń na policję.
    Pokaż w końcu jaja zacznij spłacać długi.

  • tjaaa - niezalogowany 2019-11-10 12:11:22

    z fotki wnioskuję że nie ma zieleni między chodnikiem a murkiem, ogrodzeniem czytaj... a właściciel jest zobowiązany do odśnieżania..."swojej" części chodnika.. moim zdaniem stąd jest problem.. kiedyś ktoś odśniezył sąsiad powiedział że ma to gdzieś.. i do niego ktoś przyjechał i zaparkował na odśnieżonym ..mam to samo u siebie..ale ... potem złośc że ktoś wykorzystał naszą pracę kumuluję się na wieki.. jak jeszcze poleciał tekst w stylu.. ja nie musze mam ludzi od tego...he...

Dodajesz jako: |