:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
.
Piłka nożna, Remis koniec rozgrywek - zdjęcie, fotografia
Tygodnik Płocki 16/06/2015 09:56

Zakończył się sezon III ligi piłki nożnej kobiet. W tych rozgrywkach płocczanki spisały się bardzo dobrze. W swoim ostatnim meczu zremisowały 3:3 z UKS Ząbkovią Ząbki, drużyną, która wcześniej zapewniła sobie awans do II ligi.
W ostatnim meczu w tym sezonie, w którym zmierzyły się z dziewczętami z II-ligowej już ekipy, płocczanki od początku miały przewagę. Z powodu problemów kadrowych Ząbkovia wyszła na boisko w 10-osobowym składzie. Wydawało się więc, że Królewscy nie będą mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa.
Pierwsze pół godziny meczu przebiegało pod dyktando płockiej ekipy. Cofnięty przeciwnik wymusił na piłkarkach z Płocka rozgrywanie ataku pozycyjnego, przez co kibice mogli zobaczyć wiele ciekawych akcji, piłkę prowadzoną jak po sznurku od nogi do nogi, dużo podań, oraz dwie bardzo ładne bramki, które padły w 7 i 16 minucie po uderzeniach Dagmary Świt i Darii Przybysz. Niestety, od 30 minuty spotkania w poczynania płocczanek wkradła się niedokładność, co spowodowało większą liczbę strat piłki i było zaproszeniem przeciwnika do śmielszych ataków.
Po zmianie stron role obróciły się o 180 stopni. Zawodniczki z Ząbek wyszły zmotywowane, zaczęły więcej i szybciej biegać, wymuszając presję na miejscowych. Były to jednak niezbyt groźne zrywy, z których drużyna Królewskich wychodziła obronną ręką. Niestety wskutek prostych błędów napastniczka drużyny gości zamieniła je na bramki.
Do tego doszło jeszcze nieporozumienie między bramkarką a środkową obrończynią, i Ząbkovia w 69 minucie wyszła na prowadzenie. Płocczanki po straconej bramce uspokoiły nerwy i wróciły do stylu gry z początku spotkania. W 30-stopniowym upale szalała Julia Krawczyk, motywując swoje koleżanki do jeszcze większego wysiłku. Wreszcie w 75 minucie, po indywidualnej akcji, Julia dopięła swego i zdobyła wyrównującego gola. W końcówce spotkania Angelika Materek miała okazję do strzelenia bramki, jednak tego dnia jej skuteczność zawiodła.
KS Królewscy Płock: Alicja Kopacz (60 Marta Hućko) – Kinga Lisiewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Natalia Marciniak, Klaudia Łyzińska (52 Klaudia Stradomska), Dagmara Świt, Dominika Przybyszewska, Julia Mikołajewska (32 Angelika Materek), Julia Krawczyk, Daria Kusa.
W rundzie wiosennej piłkarki Królewskich rozegrały 8 meczów, w których 6 razy wygrały, raz zremisowały oraz zaliczyły jedną porażkę. Z dorobkiem 31 punktów oraz stosunkiem bramek 89-28 dziewczęta zajęły IV miejsce w tabeli.
Po meczu trener Adrian Piankowski podsumował pojedynek.
– Początek spotkania pokazał, że razem z zawodniczkami zrobiliśmy naprawdę duży krok do przodu, biorąc pod uwagę fakt, że Ząbki grały w dziesiątkę. Nie oddawaliśmy przeciwnikowi piłki, potrafiliśmy wejść na jego połowę i tam budowaliśmy swoje akcje, do tego szybko zdobyliśmy dwie bramki. Jednak z kolejnymi minutami nasze siły zaczęły opadać, gra stawała się coraz mniej płynna, co bezlitośnie wykorzystały rywalki. Upał był niekorzystny dla obydwu drużyn, jednak wydaje mi się, że mimo wszystko szybciej odczuliśmy jego efekty niż nasze przeciwniczki, które pierwszą połowę mądrze się broniły i oszczędzały energię. W drugiej części gra była bardzo przeciętna, mieliśmy problem z przeniesieniem piłki wyżej, przez co rzadziej zagrażaliśmy bramce przeciwniczek. Popełniliśmy proste błędy, które kosztowały nas stratę trzech bramek. Z jednej strony jestem zadowolony, że dziewczyny dały z siebie tak dużo i potrafiły w końcówce spotkania doprowadzić do wyrównania, a nawet przy odrobinie szczęścia wykorzystać jeszcze jedną sytuację, z drugiej gdzieś w środku czuję niedosyt. Plan minimum został wykonany, Płock pozostał niezwyciężony. Przed nami dużo pracy, abyśmy za rok o tej samej porze mogli, tak jak drużyna Ząbkovii, świętować awans. Jol.

Remis na koniec rozgrywek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

usługi remontowo-budowlane

Ekipa budowlana wykona: murowanie ,dach ,docieplenie budynku ,elewację ,adaptacje poddasza ,usługi wykończeniowe i remontowe . Terminowo i fachowo..

CYKLINOWANIE bezpyłowe.

CYKLINOWANIE bezpyłowe. Solidnie, gwarancja.

SKUP - KASACJA SAMOCHODOW

Stacja Demontażu Pojazdów POLMO-ZBYT-BIS tel. 500 275 103 , 507 119 443 SKUP POJAZDÓW DO WYREJESTROWANIA osobowe ciężarowe autobusy -płatność -..

KONCESJONOWANE złomowanie

KONCESJONOWANE złomowanie pojazdów w celu wyrejestrowania, możliwość odbioru 7:00 - 22:00. Skup aut.