:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Aktualności, Plebiscyt Tumskiego Wzgórza wydarzenie 2015” - zdjęcie, fotografia
Tygodnik Płocki 25/01/2016 13:42

W czwartek posiedzenie Kapituły
W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 9.00 w redakcji Tygodnika Płockiego zbierze się Kapituła Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2015”. z wielu propozycji wybieramy po 10 wydarzeń, zdaniem członków Kapituły najbardziej istotnych dla lokalnych społeczności. A do wyboru mamy 4 kategorie (trzy płockie i jedną skierowaną do podpłockich powiatów i gmin): „Gospodarka, nauka, społeczeństwo”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „W regionie”.
Do Kapituły zaprosiliśmy przede wszystkim znane w Płocku (i nie tylko) osoby, które z racji wykonywanego zawodu mają bardzo dużo do powiedzenia w kontekście propozycji w poszczególnych kategoriach. I tak naszym specjalistą od Gospodarki będzie Krzysztof Izmajłowicz, prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Za Kulturę i Rozrywkę „odpowiedzialny będzie” w tym roku Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Najlepszą wiedzę o wydarzeniach „W regionie” ma zapewne Mariusz Bieniek, starosta płocki. Na sprawy sportu wnikliwe spojrzenie będzie miał Jacek Kruszewski, prezes klubu sportowego Wisła Płock. W Kapitule znajdą się także dyrektor chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses Anna Bramska i rektor płockiej filii Politechniki Warszawskiej profesor Janusz Zieliński. Bardzo ważnym członkiem Kapituły, nie tylko z powodu rangi stanowiska, ale przede wszystkim ze względu na wiedzę dotyczącą spraw samego Płocka będzie wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Szefem Kapituły jest redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski.
Członkowie Kapituły wybiorą konkretne wydarzenia z wielu innych proponowanych nominacji. Czytelnicy Tygodnika Płockiego będą mogli wziąć udział w głosowaniu na wydarzenie roku 2015 (czy to kuponowym, czy to sms-owym), uwzględniając tylko te wydarzenia, które nominuje Kapituła.
A sami czytelnicy dzięki wzięciu udziału w głosowaniu stają przed szansą zdobycia wspaniałych nagród. Przewidziana jest jedna nagroda główna i wiele dodatkowych. Staramy się je zawsze tak dobierać, by były dodatkowym bodźcem do wzięcia udziału w głosowaniu na wydarzenie roku. W pierwszych edycjach naszego plebiscytu rolę głównej nagrody spełniał skuter. Później – dzięki współpracy z jednym z biur turystycznych – wysyłaliśmy czytelników na wycieczki: krajowe i zagraniczne. W jednej z edycji główną nagrodą był laptop. Co w tym roku? Wróciliśmy do pomysłu z laptopem. Ufundowała go firma Westmor Consulting z Włocławka. Tę nagrodę fundatorzy wręczą podczas uroczystej Gali wieńczącej Plebiscyt.
Poniżej uzasadnione (samych hasłowych nie publikujemy) propozycje do Nominacji w 4 kategoriach:

 


Gospodarka, nauka, społeczeństwo
 

Ta inicjatywa to doskonała reakcja na putinowskie embargo w sprawie polskich jabłek. W Płocku rozdano mieszkańcom naszego miasta tysiące kilogramów tych owoców. Marek Kuczyński – prezes Banku Żywności w Płocku.
Przebudowa ulicy Dobrzyńskiej oraz budowa ulicy Traktowej i fragmentu ulicy Maszewskiej. Inwestycję realizowało Miasto Płock, a jej całkowita wartość to ponad 24 miliony złotych. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.
Kolejne inwestycje oświatowe w Płocku. To po pierwsze nowa siedziba Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Słonecznej, po drugie budowa hali sportowej przy ZST „70”, po trzecie nowa siedziba przedszkola nr 34 i filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej. Artur Biernat – prezes Inwestycji Miejskich.
Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Płocku. Do końca września 2015 roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie około 8,4 mln zł. Do sieci podłączone zostały budynki w kwartale ulic Bielska – Ostatnia – Sienkiewicza oraz punkty usługowe i obiekty przemysłowe na ulicach Otolińskiej, Targowej i Wyszogrodzkiej. Poza tym do sieci ciepłowniczej przyłączono nowe obiekty na osiedlach Podolszyce Północ i Południe. Fortum Płock
Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym (pierwsza w historii Płocka) zawarta pomiędzy Urzędem Miasta i firmą Siemens. Firma Siemens w płockich przedszkolach, szkołach, pływalniach, gmachu ratusza zainstaluje nowoczesny sprzęt do ogrzewania oraz oświetlenia oraz automatykę sterującą dostawą energii elektrycznej i cieplnej w taki sposób, by zoptymalizować jej zużycie. Wartość inwestycji, która będzie realizowana w to 30 mln złotych. Z zaoszczędzonych dzięki siemensowskiej inwestycji środków miasto będzie spłacać partnerowi prywatnemu koszty przedsięwzięcia. Andrzej Nowakowski – prezydent miasta, - Siemens
CNH Industrial Polska sp. z o.o. kupuje od Płocka teren pod rozbudowę fabryki. Podpisując akt notarialny przedstawiciele zarządu spółki zadeklarowali, że spółka zamierza zainwestować na zakupionym terenie od 16 do 20 mln USD, a oprócz hali produkcyjnej – rozszerzyć obszar składowania gotowych produktów, wybudować centrum wizytacyjne z obszarem testów dla klientów, a także miejsce dla testów inżynieryjnych.
Oddanie do użytku oczyszczalni wód opadowych przy ulicy Jasnej. To sięgająca 36 metrów w głąb ziemi olbrzymia konstrukcja. Przepompownia i oczyszczalnia wód deszczowych przy ul. Jasnej zbiera ścieki ze Starego Miasta i szeroko rozumianego śródmieścia. Marek Naworski – prezes Wodociągów Płockich.
Oddanie do użytku nowej hali warsztatowej i obsługi pojazdów Komunikacji Miejskiej. Zastąpiła ona wysłużone obiekty z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W nowoczesnym obiekcie są obsługiwane nie tylko autobusy należące do spółki. Janusz Majchrzak – prezes Komunikacji Miejskiej.
W płockim oddziale firmy APS będzie docelowo 270 miejsc pracy. W roku ubiegłym – dzięki pośrednictwu Urzędu Miasta Płocka - właściciel Cotex Office Centre podpisał z firmą umowę dotyczącą utworzenia call centre w budynku przy Piłsudskiego. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka, Mariusz Patrowicz – Cotex Office Centre.
Kolejna inwestycja w płockim ZOO. Dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich nich wybudowano w zeszłym roku luksusowe wybiegi imitujące naturalne warunki występowania tych rzadkich zwierząt. Płockie ZOO zwiększyło swoją atrakcyjność, przy okazji przyczyniło się do ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Krzysztof Kelman - dyrektor ZOO
Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Uruchomienie placówki to przepustka do kolejnych pomysłów i inwestycji w zakresie rozwoju badań i nauki na najbliższe lata. Ten projekt jest pierwszym unijnym realizowanym przez Filię Politechniki Warszawskiej w Płocku. Adam Struzik - marszałek województwa, prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński - prorektor Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.
W lutym 2015 roku oficjalnie otworzono nowy - stary hotel. Petropol należy teraz do międzynarodowej sieci Best Western. Obiekt dysponuje 83 pokojami, w których łącznie może wypoczywać 120 osób. Adam Żygadło, dyrektor generalny hotelu.
W Płocku możemy już zdawać międzynarodową maturę. Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły otrzymało certyfikat potwierdzający te uprawnienia. To trzecia publiczna szkoła na Mazowszu (po dwóch w Warszawie), która będzie dawała uczniom możliwość zdawania międzynarodowej matury. Mirosław Piątek, dyrektor O im. Jagiełły.
Akcja „Płock Miasto Przyjazne Moto. Patrz w lusterka”. Specjalnie przygotowanymi plakatami oklejono autobusy Komunikacji Miejskiej. Warto podkreślić, że w roku ubiegłym nie było w Płocku wypadków śmiertelnych z udziałem motocyklistów. Andrzej Nowakowski – prezydent miasta Płocka, Maciej Kusiński - pomysłodawca, ksiądz Dariusz Skoczylas – prezes stowarzyszenia Ego Sum Via, Janusz Majchrzak – prezes Komunikacji Miejskiej Płock.
„Remont i modernizacja przez MTBS Sp. z o.o. budynków przy ul. Kwiatka 3. To pierwszy w Płocku i jeden z nielicznych w kraju przykład rewitalizacji budynków ze ścisłego centrum miasta, wpisanego do rejestru zabytków z tak efektywnym wykorzystaniem rządowej dotacji wynoszącej prawie 2 mln zł. Cykl realizacji tej niezwykle trudnej, praktycznie pozbawionej dostępu dla sprzętu ciężkiego i jakiegokolwiek dojazdu, inwestycji wyniósł zaledwie 12 miesięcy. Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS.

Kultura


10 tysięcy płocczan wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Święto odbyło się w Płocku po raz czwarty. Orszak został uznany za jeden z najlepszych w kraju. Kazimierz Cieślik, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Płocka ds. Instytucji Pozarządowych.
Benefis Marka Mokrowieckiego. Aktor, reżyser, od 25 lat dyrektor Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku obchodził w kwietniu jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Odbył się przed wręczeniem dorocznych nagród Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru. Marek Mokrowiecki
Płock odzyskuje jeden z najcenniejszym zabytków kultury. Pontyfikał Płocki - księga liturgiczna pochodząca z XII wieku, zrabowana przez Niemców podczas II wojny światowej. Dzięki wieloletnim staraniom pasjonatów, w tym - ostatnio - biskupa Piotra Libery, oddała go nam Bawarska Biblioteka Państwowa w Monachium. Piotr Libera – ordynariusz diecezji płockiej.
Koncert na dachu. W ten sposób w swoim rodzinnym mieście zespół Lao Che zaprezentował najnowszy materiał z płyty "Dzieciom". Koncert odbył sie na dachu galerii Mosty. Radosław Malinowski - POKiS?
Koncert laureata II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Charlesa Richarda-Hamelina z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Janusza Przybylskiego. Adam Mieczykowski – dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
IX Płocki Bal Niepodległościowy organizowany przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego. Na uwagę zasługuje choćby samo nietypowe spojrzenie na świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – poprzez taniec, śpiewanie pieśni patriotycznych, dobrą zabawę. Warto także zwrócić uwagę na całkiem nowy akcent balu. Tym razem za oprawę muzyczna odpowiedzialna była Królewska Orkiestra Symfoniczna z Wilanowa. Krzysztof Izmajłowicz, prezes IGRP.
Jubileuszowy (z okazji 20-lecia) koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” w Teatrze Dramatycznym. Widzowie szczelnie wypełnili widownie teatralną a bisom długo nie było końca. Piotr Onyszko - dyrektor Zespołu oraz Radosław Malinowski – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
Wystawa „Natura rzeczy” prezentująca twórczość 15 związanych z Płockiem artystów. Alicja Wasilewska – dyrektor Płockiej Galerii Sztuki.
Otwarcie trzech stałych wystaw w oddanym po remoncie Spichlerzu - Dziale Etnografii Muzeum Mazowieckiego: „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata" , „Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji" oraz prac Bolesława Biegasa. Leonard Sobieraj – dyrektor Muzeum Mazowieckiego.
Uruchomienie „Czytelni pod chmurką” oraz Centrum Informacyjno-Edukacyjnego „e-kąt” oraz przystąpienie do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMIKA. Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej.
Muzyczne Czwartki na Starówce. Iwona Krajewska, prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Płock będzie promowany na dużym i małym ekranie. Minionego lata ekipa filmowców kręciła w naszym mieście sceny do filmu „Kochaj”. Wśród gwiazd fimu m.in.: Małgorzata Kożuchowska i Olga Bołądź. Wykorzystano między innymi płockie molo i dworzec kolejowy. Premiera filmu przewidziana jest na marzec tego roku. Paweł Pluciński - producent Federico Film.
Nowe płockie wydarzenie muzyczne. „Disco Lotnisko” Festiwal Muzyki Tanecznej zgromadził na terenach płockiego Aeroklubu ponad tysięcy widzów. Tłumy fanów zjechały do Płocka, żeby zobaczyć największe gwiazdy muzyki disco polo, na czele z zespołem Akcent. Adrian Kiełbowski - organizator festiwalu.

Sport i turystyka


Pierwsza w historii Płocka zawodniczka, Anna Wereszczaka trafiła na listę 50. najlepszych tenisistek stołowych w Polsce. Wynik potwierdziła zwycięstwem w ogólnopolskim turnieju „Z SKS-u do AZS-u”. Anna Wereszczaka.
Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary, zawodnicy Orlen Wisły Płock, brązowymi medalistami mistrzostw świata, które w styczniu zostały rozegrane w Katarze. Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary.
Od 6 do 8 marca w Orlen Arenie rozegrana została I runda Pucharu Davisa w tenisie ziemnym z udziałem najlepszych polskich zawodników. Polacy pokonali Litwinów 3:2 i awansowali do dalszych rozgrywek. (?)
To był znakomity rok dla Damiana Chrzanowskiego, pływaka KP MZOS. Awansował do Igrzysk Europejskich, które w marcu odbyły się w Baku, sztafeta w której płynął wywalczyła brązowy medal i zrobił minimum na mistrzostwa świata w Singapurze, w których wystartował w sierpniu. Damian Chrzanowski.
Bartek Kwolek mistrzem Europy w kategorii do lat 19 i MVP turnieju, który odbył się w kwietniu w Turcji. Płocczanin jest w kadrze Polski B seniorów. W sierpniu potwierdził swoją znakomitą formę zdobywając tytuł mistrzów świata kadetów i tytuł MVP turnieju. Bartek Kwolek
Reaktywacja sekcji piłki ręcznej w MMKS Jutrzenka Płock. Na koniec rundy jesiennej, podopieczne trenera Jarosłąwa Krzemińskiego, z kompletem punktów zajmują I miejsce w tabeli II ligi, z wielkimi szansami na awans na zaplecze Superligi. Jarosław Krzemiński lub prezes klubu.
I miejsce Wisły Płock na koniec jesieni w tabeli I ligi po 19 spotkaniach ligowych. Drużyna pod wodzą Marcina Kaczmarka zamierza wywalczyć awans do Ekstraklasy. Marcin Kaczmarek.
Mikołaj Lebedyński z 10 bramkami zdobytymi w I lidze jest najlepszych strzelcem po rundzie jesiennej. Wreszcie płocka drużyna ma napastnika z prawdziwego zdarzenia. Mikołaj Lebedyński.
Występ płockiej reprezentacji na Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w holenderskim Alkmaar. Złoty medal zdobył tenisista Michał Mikuła, trzy krążki wywalczyli pływacy, a dwa – judoczki. Roman Siemiątkowski.
Jedyny płocczanin, sędzia międzynarodowy piłki nożnej Szymon Marciniak został powołany do grona głównych arbitrów prowadzących spotkania w mistrzostwach Europy we Francji. Decyzja została ogłoszona w grudniu, w sierpniu Marciniak znalazł się w grupie Elite, wśród 29 najlepszych europejskich sędziów. Szymon Marciniak.
Doskonały sezon Wojciecha Bógdała, startującego na motoparalotni. W lipcu, w Częstochowie wywalczył tytuł mistrza Polski i dołączył go do zdobytych wcześniej tytułów mistrza Europy i świata. W listopadzie zawodnik wystartował w Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Wojciech Bógdał
Medale, złoty i srebrny Mateusza Michalaka w strzelectwie sportowym w lipcu, rozgrywanych we Wrocławiu ora brąz na młodzieżowych mistrzostwach Polski we wrześniu we Wrocławiu. Mateusz Michalak.
Październikowe porozumienie Wisły Płock i Orlen Wisły Płock o wspólnych działaniach marketingowych, promocyjnych i charytatywnych. Znów, po latach przerwy, dwa największe płockie kluby działają razem. Jacek Kruszewski i Artur Zieliński
BHT Petra Płock, do zdobytych tytułów mistrzów Polski i Pucharu Polski dorzuca w listopadzie brązowy medal w europejskim turnieju mistrzów krajowych z udziałem 16 najlepszych ekip Starego Kontynentu. Artur Niesłuchowski.
Piotr Więcek zapewnił nam nie lada sportowe emocje. Zawodnik BudMat Auto został Mistrzem Drift Masters Grand Prix. Jego mistrzowskie umiejętności mogliśmy oglądać też w Płocku na Stadionie Wisły Płock, gdzie po raz pierwszy w historii driftu i naszego miasta też kierowcy rywalizowali na stadionie piłkarskim, na którym specjalnie wylano asfalt. Piotr Więcek - BudMat Auto.
Zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 Wyścigów Motocyklowych w klasie Superbike. Został też wicemistrzem Europy wyścigów Alpe Adria Championship również w tej klasie. Wykręcił dwukrotnie rekordy torów w Poznaniu i na Slovakia Ring. To wszystko dzięki talentowi i super maszynie Yamasze YZF-R1M. Paweł Szkopek – zawodnik Yamaha Motor Polska.
Wyjątkową ubiegłoroczną imprezą zachęcającą płocczan do aktywności fizycznej był bez wątpienia III Płocki Maraton Fitness. Pomimo morderczego upału w ogródkach MZOS ćwiczyło z zapałem ponad 300 osób. Widać, że moda na zdrowy styl życia w Płocku zatacza coraz szersze kręgi. Anna Brzezińska – właścicielka Akademii Ruchu.
„Marianna”, „Basia”, „Aneta” to statki wycieczkowe, które pojawiły się na Wiśle. Pływają nimi od zeszłego sezonu w rejonie Płocka i po Zalewie Włocławskim płocczanie i turyści. Niedługo będą się też mogli wybrać w rejsy do Włocławka oraz dwudniowe do Warszawy i Torunia. Jerzy Pielaciński, właściciel Żeglugi Wyszogrodzkiej.
Rok sukcesów płockiego kickboksera Piotra Maślanki. Płocczanin w jednym turniejów rangi Pucharu Europy zdobył aż trzy medale złoty i dwa srebrne kategorii seniorów. Piotr Maślanka.
Ciuchcia Tumska. Po kilku latach letniego funkcjonowania wrosła w krajobraz tego miasta. Ma niekwestionowany wpływ na dobrą promocję turystyczną Płocka. Po zakątkach naszego grodu „oprowadziła” już tysiące turystów z zewnątrz i samych ciekawych miasta płocczan. Krzysztof Kaźmierczak, właściciel Ciuchci.

W regionieHistoryczny, pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Gostynina. Maszerowało w nim około tysiąca mieszkańców miasta. Organizatorem wydarzenia była parafia Miłosierdzia Bożego, przygotował je Robert Idzikowski, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1. Ksiądz Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
W Gostyninie utworzono pierwszą w mieście spółdzielnię socjalną, z udziałem osób z grupy tzw. wykluczonych. Pomysł powstał w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Członkowie spółdzielni m.in. świadczą usługi porządkowe i opiekuńcze. Dorota Augustyniak – prezes spółdzielni „Różni, ale Równi”, Renata Zagórska – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
W lipcu w Gostyninie na terenie Zamku Gostynińskiego i Podzamcza odbył się I Jarmark św. Jakuba. W programie historycznej imprezy znalazły się widowiskowe pokazy plenerowe, gotowanie potraw regionalnych i koncerty muzyczne. Istotą Jarmark jest zamierzenie powrotu do tradycji uroczystych obchodów ku czci patrona kaplicy, która jest historyczną świątynią miasta. Paweł Kalinowski - burmistrz Gostynina
Otwarcie Centrum Rekreacyjno – Kulturalnego (obecna nazwa to Hotel Skansen SPA&Conference). Inwestycja o wartości 55 mln zł. Super nowoczesne centrum działa w samym środku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Jan Rzeszotarski – dyrektor MWM, Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka - spółka Hotel Skansen SPA&Conference.
Budowa w Sierpcu ulicy Piłsudskiego na odcinku od ulicy Witosa do ulicy Paderewskiego. Koszt blisko 1 mln zł. Obecnie jest to najnowocześniejsza drogowa inwestycja miasta z racji nowej nawierzchni, chodników, oświetlenia ledowego, które na tej ulicy poi raz pierwszy zainstalowano w Sierpcu. Jarosław Perzyński – burmistrz Sierpca.
Przebudowa mostu na ulicy Wojska Polskiego wraz z drogami dojazdowymi w Sierpcu. Inwestycja - jedna z najbardziej zauważalnych i oczekiwanych przez kierowców - prowadzona jest wspólnie przez władze powiatu sierpeckiego i miasta. Jan Laskowski - starosta sierpecki i Jarosław Perzyński - burmistrz Sierpca.
W gminnym ośrodku kultury w Bielsku działa już pierwsze w powiecie płockim Kino za Rogiem. Oferuje bibliotekę filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, adresowaną do widza w każdym wieku. Jerzy Rozkosz - wójt gminy Bielsk oraz Magdalena Woja - kierownik GOK.
Utworzenie w Drobinie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum. Tym samym w mieście i gminie rozszerzono ofertę edukacyjną dla uczniów kończących gimnazja. Dotychczas bowiem istniało tylko liceum ogólnokształcące. Andrzej Samoraj - burmistrz miasta i gminy Drobin.
10-lecie Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Monika Patrowicz - dyrektor Centrum.
Renowacja dawnego kościoła ewangelicko-augsburskiego w Wiączeminie Polskim, który w przyszłości stanie się częścią Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego. Leonard Sobieraj - dyrektor Muzeum Mazowieckiego.
Pierwsza edycja Harcerskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Historycznej „Płock – Blichowo 2015”. Na festiwal nadesłano kilkanaście filmów z całej Polski. Organizatorami byli Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych z Płocka oraz 44 Drużyna Starszoharcerska „Sfora” z Blichowa. Przemysław Szelągowski - drużynowy 44 DSH „Sfora”, pomysłodawca festiwalu.
Jubileusz 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica. Danuta Kowalkowska–Fiłoniuk - dyrektor ZS im. Stanisława Staszica.
Powstanie Gąbińskiego Klubu Rowerowego „Gąbin team”. W Gąbinie od lat organizowane są rajdu rowerowe, w których regularnie bierze udział ok. 200 osób. Właśnie podczas rajdów zrodził się pomysł sformalizowania pasji rowerowej. Krzysztof Jadczak, burmistrz miasta i gminy Gąbin.
Jubileuszowa edycja Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”. To jedna z największych imprez związanych z folklorem na Mazowszu Płockim. Zbigniew Białecki - wójt Łącka, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego, organizatora całego przedsięwzięcia, oraz Barbara Chrzanowska–Pacek - dyrektor biura Stowarzyszenia.
Projekt„Przez żołądek do serca – warsztaty kulinarne w gminie Mała Wieś”. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Malwa” z Małej Wsi zorganizowało serię warsztatów kulinarnych dla mieszkańców gminy w różnym wieku. Warsztaty odbyły się m.in.z okazji Dnia Matki. Dnia Dziecka, w gimnazjum, dla seniorów. Nominowany – Agnieszka Socińska, prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich „Malwa”.
Zakończenie prac związanych z odrestaurowaniem zabytkowego parku w Nowym Duninowie. W ramach prac odtworzono trzy z siedmiu stawów oraz zagospodarowano park. Wartość prac to blisko 840 tys. zł. Samorządowi udało się pozyskać unijne dofinansowanie w wysokości 490 tys. zł. Mirosław Krysiak - wójt gminy Nowy Duninów.
Remont budynku Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz zakup nowego sprzętu dla Centrum. Artur Adamski - dyrektor MCKSiR
Zbudowanie kopca upamiętniającego Powstańców Styczniowych, którzy pod Zyckiem stoczyli jedną z ostatnich bitew powstania. W miejscu kopca spoczywają szczątki powstańców. W tym miejscu także Rosjanie powiesili pięciu chłopów pomagających powstańcom. Krzysztof Dylicki - wójt gminy Słubice.
Uruchomienie żłobka – pierwszej tego typu placówki na terenie gminy wiejskiej na całym Mazowszu Płockim. Marcin Zawadka - wójt gminy Słupno.
Otwarcie w Nowym Proboszczewicach drugiego samorządowego przedszkola na terenie gminy. Przedszkole może przyjąć 120 dzieci. Koszt inwestycji to ponad 3,7 mln zł i w całości został sfinansowany z budżetu gminy. Sławomir Wawrzyński - wójt gminy Stara Biała.
To prawdziwa perełka o charakterze historycznym. Rzeka Bzura po 70 latach oddała samolot Pe-2 z okresu II wojny światowej. To prawdziwa atrakcja Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Michał Antczak - Stowarzyszenie Sakwa, Zbigniew Leszczyński – dyrektor Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.
Bielszczanin Michał Maszenda (mistrz świata z 2014 roku w kat U-15) w 2015 roku zdobywa wraz z reprezentacją Polski w reprezentacji Polski tytuł Mistrza Europy. Michał Maszenda.
Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Górkach. Dzięki tej inwestycji znacznie się poprawiła jakość wody i zwiększył obszar, na którym mieszkańcy mogą bez przeszkód korzystać z bieżącej wody. Inwestycja przyczyniała się także do zwiększenia atrakcyjności najszybciej rozwijających się terenów w gminie Gąbin. Krzysztof Jadczak, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin

* Na czerwono propozycje czytelnicze zgłoszone 26 i 27 stycznia 2016 roku.
Reklama

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2015” komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PROMOCJA 699zl Węgiel

Witam mam do sprzedania węgiel Ekogroszek , orzech , kostka , miał ceny bardzo atrakcyjne .


Sprzedam działkę 3200m

Sprzedam działkę budowlaną / inwestycyjną w Juryszewie koło Płocka wraz z 3 budynkami! Inwestycja idealna pod praktycznie każdego rodzaju..


Reklama .


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tp.com.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

TYGODNIK PŁOCKI SP Z O O z siedzibą w Płock 09-402, Pl. Stary Rynek 27

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"