Stowarzyszenie DeFacto zaprasza.
W sobotę, 21 września w Płocku rozpoczyna się kolejna, IX już edycja wyjątkowego festiwalu. Jak mówią organizatorzy to jedyna taka impreza w Polsce, a być może i Europie. Tygodniowy festiwal kultury i sztuki całkowicie dostosowany jest do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Corocznie bierze w nim udział kilkaset osób z całej Polski. Festiwal w tym roku rozpocznie się w sobotę, 21 września.
Pomysłodawcą literacko – filmowo – teatralnych spotkań jest stowarzyszenie DeFacto. – Główne przesłania i cele festiwalu pozostają nadal niezmienne. Nasze spotkania mają wyrównywać szanse osób niewidomych w dostępie do kultury i sztuki. Zwracać uwagę widzącej części społeczeństwa, zwłaszcza twórców i filmowców na bariery utrudniające osobom niewidomym bycie aktywnym odbiorcą sztuki – przedstawia ideę festiwalu Renata Nych, szefowa Stowarzyszenia DeFacto.
Festiwal (dla Osób Niewidomych) od kilku lat wpisuje się w nurt najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. Projekcje filmowe organizowane są w formule dyskusyjnych klubów filmowych, którym towarzyszą spotkania i dyskusje. Dyskusje po filmach moderują najbardziej znani krytycy filmowi w Polsce: Anita Piotrowska, Łukasz Maciejewski, Maciej Gil, Artura Zaborski czy Radosław Łabarzewski. Spotkamy się z Nimi także w tym roku. Płock i gości festiwalu odwiedzają każdego roku najbardziej znani reżyserzy, aktorzy, producenci i twórcy filmowi. – Na tegorocznym festiwalu zagoszczą między innymi twórcy filmu „Boże ciało” w reż. Jana Komasy, którego pokaz kilka dni temu odbył się na festiwalu filmowym w Wenecji. Właśnie ten film z audiodeskrypcją przedpremierowo obejrzymy w Płocku. Zagoszczą także twórcy filmów „Nina” oraz „Córka trenera” – prezentuje tegoroczne punkty festiwalowego spotkania Renata Nych.
Podczas IX Festiwalu Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) zobaczymy i usłyszymy w Płocku: 14 polskich i zagranicznych filmów fabularnych. Ideą festiwalu jest pokazanie osobom niewidomym ważnych działań w polskiej i zagranicznej kinematografii, które w ostatnim roku odniosły największe sukcesy i zdobyły uznanie publiczności i krytyków filmowych. – Sięgamy po filmy nagradzane na festiwalach polskich i zagranicznych. Stąd nasz wybór miedzy innymi: „Roma”, „Green Book”, „Faworyta”, „Vice”, „Żona” czy „Narodziny Gwiazdy”, „Gdyby ulica Beale umiał mówić”, a także „Nina”, „Słodki koniec dnia”, „Wilkołak”, „Córka trenera”, „Ciemno prawie noc”, „Ułaskawienie”, „Boże ciało” – zapowiada Renata Nych.
IX Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) Płock 2019 rozpoczyna się w sobotę, 21 września i potrwa tydzień. Miejsca wydarzeń festiwalowych to: NoveKino Przedwiośnie (ul. Tumska 5a), Płock/sala nr 3/, STUDNIA (ul. Górna 1a), Płock/sala kinowa/parter/, POKIS Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10), Płock, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego (Nowy Rynek 11), Płock, Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7), Płock.
Na koncerty obowiązują wejściówki, które są do odebrania w kasie POKIS od 10.09.2019 roku. Pokazy wszystkich filmów z audiodeskrypcją są pokazami zamkniętymi, przeznaczonymi dla Osób Niewidomych i Słabowidzących oraz Ich przewodników. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem [email protected] lub telefonem Stowarzyszenia „De Facto” (728 997 275).
Spektakle teatralne są spektaklami zamkniętymi, przeznaczonymi dla Osób Niewidomych i Słabowidzących oraz Ich przewodników. Na spotkania z gośćmi i spotkania z książką festiwalu wstęp jest wolny. Program i zapowiedzi wydarzeń (od 9.09.2019 na FB i w kinie) oraz na: https://www.facebook.com/StowarzyszenieDeFacto/ .
rad
KONCESJONOWANE złomowanie pojazdów w celu wyrejestrowania, możliwość odbioru 7:00 - 22:00. Skup aut.
Witam Udzielę korepetycji z chemii dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich oraz studentów. Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa, Mechaniki..
Niewidomi obejrzą filmy. Takie rzecz tylko z DeFacto komentarze opinie