:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kierowcy doigrali się... Będą płacić na Rondzie Dzwon

Wypadek, Kierowcy doigrali Będą płacić Rondzie Dzwon - zdjęcie, fotografia
Tygodnik Płocki 11/09/2019 12:11

Drogo wyjdzie wjazd na czerwonym świetle na płockim Dzwonie, czyli słynnym Rondzie Wojska Polskiego. Płocka Policja znalazła sposób, by było tutaj bezpieczniej. - Komenda Miejska Policji w Płocku zwróciła do Straży Miejskiej o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego, najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda – mówi Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

To jednak nie tylko obserwacja. Kierowcy będą płacić za łamanie przepisów. Pod lupą monitoringu już znaleźli się ci, którzy wjeżdżali na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Takich wykroczeń obsługa kamer monitoringu miejskiego od 24 lipca do dnia 13 sierpnia br., czyli w ciągu niespełna miesiąca zarejestrowała ponad 200!

Przekazany materiał wideo jest analizowany przez policjantów, którzy dalej prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, za które zgodnie z taryfikatorem, przewidziana jest kara grzywny w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 pkt karnych karnych wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Dodajmy, że według statystyk policyjnych od stycznia do 31 sierpnia zeszłego roku na Rondzie Dzwon doszło do 22 zdarzeń drogowych. Analogicznie w tym roku liczba ta jest ponad dwukrotnie większa!!! Tegoroczny wzrost zdarzeń drogowych w tym miejscu to z pewnością wina zamknięcia na czas remontu starego mostu.

Cały ruch został skierowany na Most Solidarności, do którego droga prowadzi przez Rondo Wojska Polskiego. Natężenie ruchu wzrosło a wraz z nim i i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

Więcej na temat podjętych działań policji, by poprawić bezpieczeństwo na Rondzie Wojska Polskiego przeczytacie w papierowym wydaniu „Tygodnika Płockiego”.

BeeS

 

Reklama

Kierowcy doigrali się... Będą płacić na Rondzie Dzwon komentarze opinie

  • Passiflora3 - niezalogowany 2019-09-11 19:19:35

    Zamiast przeglądać monitoring ruszyli by się i pokierowali trochę ruchem na tym rondzie.
    Durnie ustawione od kilku lat światła sygnalizacji i dziwią się, że kierowcy stracili cierpliwość

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 19:35:00

    Monitoring????? A gdy teść miał wypadek na rondzie, bo pseudo kierowca wjechał w niego na czerwonym, okazało się, że nic nie nagrał, bo kamera jest w ruchu obrotowym. Jakby postawili na tym rondzie normalny monitoring to by problem się rozwiązał. A, tak kierowcy czują się bezkarni.

  • Gośćwp - niezalogowany 2019-09-11 21:27:04

    Bardzo dobrze - może kara nauczy baranow rozumu.

  • gość 2019-09-11 23:56:49

    Nie płacić tylko mądrze się bronić i reagować na wyłudzenia https://40ton.net/mandaty-przejazd-czerwonym-swietle-konca-legalne-kamerami-brakuje-znakow/

  • gość 2019-09-11 23:58:00

    Podstawa to nie dać się wyzyskiwać oszustom w mundurach. https://40ton.net/mandaty-przejazd-czerwonym-swietle-konca-legalne-kamerami-brakuje-znakow/

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 19:28:49

    Więcej przejażdżek policji na moście, może kierowcy z 3 literową rejestracja będą wolniej i bezpieczniej jeździć. Czują się bezkarnie w swoich BMW Audicach i oplach. Myślą, że to bezkresne pole .

  • gość 2019-09-13 19:39:42

    Kilka razy spotkałem się jak jeden na drugiego trąbił mimo tego że było czerwone światło, i to w większości auta na numerach z miasta... wp.....

  • gość 2019-09-13 19:45:51

    około trzech tygodni temu radiowóz policyjny również spowodował wypadek na tym rondzie i ciekawe kto dostanie mandat.... xd

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:30:09

    Ja poruszam się na wpl i mam więcej kultury jazdy jak te panicze na WP. Mi chociaż słoma nie wystaje z obuwia. Gadają na wpl a sami parkuja po skosie żeby nikt im drzwi nie obil. Jakby nie pobudowali wsi podolszyce to korków i wypadków by nie było

  • gość 2019-09-13 20:56:52

    Ciągle problem, wypadki, czerwone światło. Może włodarze pomyślą i zrobią wiadukt. Przejazd obwodnicą w obu kierunakch bez świateł. Przejazd centrum- warszawa jedynie przy skrętach swiatłą. Takie proste a jednak skomplikowane. Wystarczy pomyśleć.

  • gość 2019-09-14 20:21:33

    nie dziwie się kierowcom że tracą cierpliwość ja jako pieszy tęż mam problem z cierpliwością na skrzyżowaniu przy PKO Jachowicza 16 tam światła w kierunku banku palą się tylko 10/15 s a w przeciwną stronę nawet 30 s pytanie czym to jest zmotywowane ludzie tracą cierpliwość na tym skrzyżowaniu

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 22:05:41

    Mogliby zaczac karac tych debili, ktorzy staja i BLOKUJU lewy pas po skrecie z mostu w lewo...ludzie, tam sa 3 pasy, jak nie ma miejsca na prawym to pozostaje srodkowy a potem lewy...a [email protected]#$a wszyscy staja na lewym, dwa wolne ale nie da sie wjechac, bo lewy zablokowany...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 18:08:11

    Debili trzeba karać zawsze wszędzie. Choćby motocyklistów na Podolszycach Południe przegazowujących swój maszyny. Wszelkie decybele przekroczone. A policja w Płocku ma to głęboko. Tak samo zresztą jak nagminne przekraczanie prędkości przez motocyklistów na Jana Pawła.

  • gość 2019-09-25 12:42:33

    Nie ma w naszym mieście ronda dzwon. Jest rondo im. Wojska Polskiego
    Taka informacja dla czytelników, gdyż dla ciemnoty dziennikarskiej, to raczej nie ma znaczenia !!

Dodajesz jako: |