:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Aktualności, głosować wydarzenie Tumskiego Wzgórza - zdjęcie, fotografia
  • jak_glosowac
  • jak_glosowac
  • jak_glosowac
Tygodnik Płocki 05/02/2019 12:05


Jak głosować za pomocą SMS-ów? Bramka, prefiksy?


Jeśli chcesz oddać głos za pomocą SMS-a (jednocześnie wziąć udział w batalii o nagrody dla najaktywniejszych), wyślij SMS o treści PREFIKS.NUMER WYDARZENIA pod nr 73601(koszt SMS-a: 3,69 zł brutto).

Każda kategoria ma swój prefiks. Inicjatywy Gospodarcze i Społeczne – IGS, Kultura – KUL, Sport i Turystyka – SPT, W Regionie – REG.

Oto przykład prawidłowego SMS-a, wysłanego przez czytelnika pod numer 73601, który w kategorii „Kultura” głosuje np. na „Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny” (oczywiście to tylko przykład wyjaśniający sposób głosowania): KUL. 2

Regulamin głosowania internetowego, jak też regulamin całego Plebiscytu na stronie internetowej TP.

 

Nominacje „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”


1.Generalny remont oddziału ginekologii i położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach. To pierwszy tak duży remont tej części szpitala z zakupem nowej, nowoczesnej aparatury. Udało się go zapewnić dzięki dotacji przekazanej z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt inwestycji: 12,5 mln zł. Nominowany: Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Winiarach.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

2. Koniec prac na Kostrogaju. W ramach prac wykonawca przebudował całkowicie ul. Przemysłową, Kostrogaj i Wiadukt, budując i przebudowując sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, budując nowe chodniki i drogę rowerową, której wcześniej tu nie było. Na przejściach dla pieszych stanęły azyle, powstały też nowe parkingi. Wartość wszystkich prac to 25 mln zł, z czego 10, 5 mln to dofinansowanie unijne. Nominowany: Tomasz Żulewski, dyrektor MZD w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

3. Akcja Gwiazdka 2018, zorganizowana przez Monikę Sikorską. W wyniku jej starań setka dzieci z rodzin zastępczych, ośrodków opiekuńczych i mieszkających w domu samotnej matki otrzymało prezenty, które były spełnieniem ich marzeń. Nominowana: Monika Sikorska.


*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

4. Powstanie pomnika Obrońców Płocka 1920 roku według projektu Gustawa Zemły i rzeźby Pawła Pietrusińskiego. Pomnik to wynik pomysłu upamiętnienia bohaterskich płocczan, którzy ratowali swoje miasto przed bolszewickimi hordami. Nominowany: Marek Chojnacki, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Obrońców Płocka 1920 roku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

5. Po 24 latach strażacy doczekali się nowej strażnicy na Radziwiu. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Nr 2 znalazła się w dziesiątce strażnic z całego kraju wytypowanych do opracowania standardów projektowania tego typu obiektów. Koszt inwestycji wyniósł 10.820.531,87 zł w tym: budynek koszarowo - garażowy w którym pełni służbę 35 strażaków oraz garażowanych jest 6 samochodów ratowniczych, 7 kontenerów specjalistycznych, 2 łodzie ratownicze i 2 przyczepy transportowe. Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej 1.801,59 m2, kubaturze 11.534 m3, wyposażony w podręczny warsztat naprawczy, myjnię samochodową (ręczną), suszarnię węży, specjalistyczną pralnicę i suszarnię ubrań specjalnych, wojewódzki magazyn środków gaśniczych, salę szkoleniową, wiatę wolnostojącą dla sprzętu ratownictwa ekologicznego i przyczep transportowych,wspinalnię, boisko sportowe, plac manewrowy zapewniający swobodny ruch pojazdów gaśniczych i specjalnych oraz miejsce do ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, szkoleń, konserwacji i przeglądów. Nominowany: Grzegorz Padzik - komendant miejski PSP w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

6. Jubileusz 60-lecia w roku 2018 obchodzili krwiodawcy zrzeszeni w klubach Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Krwiodawstwo i krwiolecznictwo mają swoją dłuższą historię, ale właśnie 60 lat temu w 1958 roku zaczęły powstawać pierwsze kluby krwiodawców działające pod egidą PCK, a idea honorowego oddawania krwi stała się obowiązującym modele w całej Polsce opartym na bezinteresownym niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi potrzebującemu najcenniejszego daru – krwi. W Płocku działa 16 klubów Honorowych Dawców Krwi PCK (w tym 3 młodzieżowe) zrzeszając ok. 1600 krwiodawców, którzy rocznie oddają ponad 700 litrów krwi. Nominowana: Danuta Lewandowska, Dyrektor Biura Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

7. Bądź bezpieczny nad wodą! To credo ubiegłorocznej współpracy PKN ORLEN i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Płock. Koncern sfinansował m.in. lekcje nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych i seniorów. Latem w Grabinie już drugi rok z rzędu pojawiło się 14 ratowników, którzy wyposażeni w profesjonalny sprzęt strzegli bezpieczeństwa plażowiczów. We wrześniu płoccy wodniacy z WOPR-u otrzymali od PKN ORLEN wysoce specjalistyczną łódź ratunkową, która zastąpiła sprzęt utracony przez WOPR podczas trąby powietrznej, która 25 czerwca przeszła nad bazą wodniaków w Płocku. Nominowani: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN, Cezary Obczyński, prezes WOPR.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

8. Na ulicach Płocka pojawiło się 25 ekologicznych autobusów hybrydowych. Kosztowały ponad 46 mln zł. Zakup został dofinansowany ze środków unijnych. Autobus wyposażony jest według standardów KM-Płock mi.n. w: biletomat, tablice elektroniczne, klimatyzację i autokomputery z dotykowym ekranem. Nowością są ładowarki USB. Nominowani: Janusz Majchrzak, emerytowany prezes KM, Marcin Uchwał, prezes KM.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

9. Kapitalny sklep. W Płocku powstał pierwszy sklep charytatywny. To miejsce, w którym sprzedawane są rzeczy przyniesione przez płocczan. Za niewielkie pieniądze można w nim kupić niemal wszystko. Zarobione pieniądze są przeznaczane na kolejne przedsięwzięcia. Inicjatorem powstania sklepu jest Stowarzyszenie „Kapitał ludzki”. Nominowana: Beata Olszewska, prezes Stowarzyszenia.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

10. Oddanie do użytku II i III odcinka obwodnicy Płocka. Płocczanie mogą już przejechać całą obwodnicą miasta. Liczy sobie ona ponad 8 kilometrów. Wszystkie odcinki obwodnicy kosztowały w sumie 115,5 mln zł, z czego ok. 96 mln zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Nominowany: Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści IGS.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

 

Nominacje w kategorii „W regionie”


1. Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad jeziorem Łąckim Dużym. W ramach projektu realizowanego przez starostwo w partnerstwie z nadleśnictwem Łąck nad jeziorem Łąckim Dużym powstał m.in. leśny amfiteatr, plac zabaw, siłownia. Nominowany: Mariusz Bieniek, starosta płocki, Lucjan Żukowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łąck.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

2. W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy września 1939 roku – obrońców Dobrzykowa. Mural to ponad 12-metrowa, ręcznie pomalowana ściana, wykonana starannie dzięki wielogodzinnemu zaangażowaniu artystów. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci z Dobrzykowa we współpracy z proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Dobrzykowie. Nominowany: Łukasz Strzelecki, prezes Stowarzyszenia.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

3. W Gąbinie odrestaurowano dwie zabytkowe kamienice – z 1809 r. i dawny sąd grodzki. Mieścić się w nich będą siedziby gąbińskich stowarzyszeń i organizacji, Muzeum Ziemi Gąbińskiej, sala koncertowa. Koszt rewitalizacji to 3,2 mln zł. Nominowany: Krzysztof Jadczak, burmistrz Gąbina.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

4. Pierwsze obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w powiecie płockim i uhonorowanie pamiątkową tablicą ks. Stanisława Bornińskiego. Ks. Stanisław Borniński urodził się w 1908 r. we wsi Draganie w gm. Stara Biała jako syn pobożnych rolników. W 1940 r. został aresztowany i tak rozpoczął Drogę Krzyżową swego kapłańskiego życia w niemieckich obozach koncentracyjnych. Zmarł śmiercią męczeńską kilka miesięcy później. Mieszkańcy wsi postanowili upamiętnić swojego krajana pamiątkową tablicą, a ks. Borniński stał się tym samym symbolem wszystkich mieszkańców wsi Ziemi Płockiej, którzy zginęli, broniąc wolności Ojczyzny. To im była poświęcona uroczystość, która odbyła się 12 lipca 2018 r. w Draganiu i która pięknie wpisała się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zgromadziło tłumy zainteresowanych. Nominowani: przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

5. W Gostyninie oddano do użytku Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”, z którego może korzystać 30 dzieci w wieku od roku do 3 lat oraz punkt przedszkolny dla 50 dzieci. Nominowany: Paweł Kalinowski, burmistrz Gostynina.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

6. W Nowej Górze odbudowano Pomnik Wolności, który jest wierną kopią pomnika z 1938 r., który podczas II wojny światowej zniszczyli Niemcy. Monument upamiętnia mieszkańców ziemi staroźrebskiej poległych w walce o wolność Polski podczas I wojny światowej i wojny 1920 r. Nominowany: Leszek Jędrzejczak, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

7. Bezpłatne kolonie w Stegnie. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” z Nowego Grabia (gm. Gąbin) zorganizowała bezpłatne kolonie dla 30 dzieci z powiatu płockiego i Płocka. To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia, które m.in. założyło spółdzielnię socjalną, prowadzi działania z zakresu doradztwa, organizuje wydarzenia kulturalne. Nominowani: Marcin Groszewski, prezes, Tomasz Nowacki, wiceprezes.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

8. Wrześniowe spotkania ze sztuką w Sierpcu. W ruinach średniowiecznego kościoła w Sierpcu w sobotni wieczór, 22 września miało miejsce spektakularne wydarzenie - spektakl „Dziady” w wykonaniu artystów Teatru Dramatycznego w Płocku. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Zatorze”, pozyskując środki z projektu (Urząd Marszałkowski przyznał dotację w wysokości 25 tys. zł) oraz od sponsorów. Wiele bezinteresownej pracy, zwłaszcza przy porządkowaniu ruin włożyli sami mieszkańcy osiedla, na którym odbywało się przedstawienie. Projekt będzie kontynuowany w 2019 roku. Nominowani: prezes Stowarzyszenia Piotr Rzeszotarski, koordynator projektu Edyta Jagodzińska.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

9. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Słupnie. Inwestycja, która kosztowała 5 mln zł, pozwoliła na lepsze wykorzystanie oczyszczalni ścieków i tym samym przyczyniła się do zwiększenia dbałości o środowisko. Nominowany: Marcin Zawadka, wójt Słupna.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

10. Otwarcie Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie, poświęconego kulturze olędrów. To nowa placówka Muzeum Mazowieckiego na wolnym powietrzu. Przeszło dwuhektarowy obszar mieści teraz langhoff (długi budynek gospodarczo-mieszkalny) z Kępy Karolińskiej, langhoff z Białobrzegów, kościół ewangelicko-augsburski, Dom Polski oraz szkołę. Na terenie skansenu znalazły się też suszarnio-powidlarnia (teren słynął z wyrobu powideł buraczanych) oraz stodoła. Cały obszar został otoczony typowym dla osadnictwa olęderskiego wierzbowym płotem. Nominowany: dyrektor Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści REG.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

 

Nominacje w kategorii „Kultura”


1. XV edycja Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, w którym wzięło udział 39 najlepszych młodych pianistów, uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Nominowani: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia Michał Zawadzki.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

2. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście...”. Ubiegłoroczne edycja festiwalu była rekordowa pod względem nadesłanych prac. Zgłoszono 754 prac z kilkunastu krajów. Nominowana: Małgorzata Mroczkowska, dyrektor I Liceum Plastycznego w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

3. Wzgórze Tumskie w elitarnym gronie Pomników Historii. Wzgórze Tumskie zostało uznane za jeden z najcenniejszych i najważniejszych zabytków w Polsce. Zostało wpisane na listę Pomników Historii. To inicjatywa prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyć listę 100 najcennijszych obiektów historycznych. Nominowany: biskup płocki Piotr Libera, autor wniosku o wpisanie Wzgórza Tumskiego na listę Pomników Historii.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

4. Prapremiera sztuki „M. Zimińska” poświęconej honorowej obywatelce miasta Płocka, gwieździe teatru i filmu międzywojennego, dyrektor „Mazowsza” Mirze Zimińskiej-Sygietyńkiej na scenie kameralnej Teatru im. Szaniawskiego. Nominowani: dyrektor teatru Marek Mokrowiecki, reżyser Karol Suszka, pomysłodawczynie i autorki scenariusza: Marta Kunavar, Lena Szatkowska.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

5. „Zdzisław Beksiński – malarstwo i rysunek” to wyjątkowa wystawa interdyscyplinarna, łącząca różne dziedziny sztuki, między innymi malarstwo, rysunek i rzeźbę z multimediami - wirtualną projekcją VR, po raz pierwszy prezentowaną w Płocku. Projekt Płockiej Galerii Sztuki był próbą ukazania rosnącej popularności i roli sanockiego artysty we współczesnej kulturze i jego wpływu na wyobraźnię innych artystów i twórców. Nominowana: dyrektor PGS Alicja Wasilewska.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

6. Inauguracyjny koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej na rozpoczęcie 42. sezonu artystycznego „Polskie Dzieła na 100-lecie niepodległości”, z udziałem pianistki Joanny Marcinkowskiej. W programie znalazły się utwory Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Paderewskiego. Nominowany: dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

7. XXX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu” z udziałem nagrodzonych poetów z całej Polski i recitalem Stanisława Soyki. Nominowana: dyrektor KP Joanna Banasiak.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

8. Płocki teledysk „Czego nauczyły nas wieki” z udziałem Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, z muzyką Krzysztofa Kralki, wierszami Władysława Broniewskiego, w reżyserii Tadeusza Bystrama. Nominowani: Anna Bramska, Krzysztof Kralka, Tadeusz Bystram.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

9. Średniowieczny Płock, projekt Płockiej LOT, polegał na przybliżeniu historii średniowiecznej naszego miasta oraz ożywienia Muzeum Diecezjalnego w Płocku. W jego ramach odbyły się lekcje historyczne dla młodzieży, koncert muzyki dawnej, i warsztaty rzemiosł średniowiecznych. Nominowana: Iwona Krajewska, prezes PLOT, ks. Andrzej Milewski, dyrektor Muzeum.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

10. Hity Buffo w Orlen Arenie z udziałem muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Niecodzienne wydarzenie zorganizował i sfinansował PKN ORLEN. Hity to przedstawienie przekrojowe, składające się z najlepszych piosenek z cyklu widowisk artystycznych. Nominowany: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

 

Nominacje w kategorii „Sport i turystyka”


1. Wojciech Bógdał gwiazdą X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w Tajlandii, gdzie na początku maja wywalczył pierwsze miejsce indywidualnie, drużynowo i w klasyfikacji narodowej. Nominowany: Wojciech Bógdał.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

2. Drużyna Wisły Płock kończy rozgrywki sezonu 2017/2018 na V miejscu w Ekstraklasie, To najwyższa pozycja płockiej drużyny od roku 2005 (wówczas piłkarze zajęli IV miejsce w ówczesnej I lidze). Rok wcześniej drużyna wywalczyła V pozycję. Nominowany: Jacek Kruszewski, prezes klubu Wisła Płock.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

3. Drużyna Klubu Szachowego Hetman Płock wywalczyła awans do I Ligi Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach Klasycznych. Stało się to 9 września 2018 roku. To największy od 15 lat sukces płockich szachów. Skład „złotej” drużyny: Alexy Kislinsky, Mirosław Grabarczyk (kapitan), Piotr Sabuk, Nikolai Aliavdin, Krystian Jędryczka, Anna Kantane, Mirosław Gawroński. Nominowany: Mirosław Milewski, prezes klubu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

4. Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie rozgrywanych od 10 do 12 sierpnia w Szanghaju zawodnik PTW Płock Adrian Pawłowski wywalczył srebrny medal w ósemce. Nominowani: Adrian Pawłowski i trener Jacek Karolak.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

5. W Porec na Chorwacji płocka drużyna Kluge Team została finalistą Ligi Mistrzów w piłce nożnej 6-osobowej. To historyczne wydarzenie – nigdy wcześniej płockie zespół nie zdobył II miejsca wśród najlepszych drużyn Europy. Wcześniej dwaj płocczanie, Bartek Dębicki i Tomasz Golatowski wywalczyli z reprezentacja Polski srebrny medal na mistrzostwach świata. Nominowani: Bartek Dębicki i Tomasz Golatowski.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

6. Najlepszy sezon w karierze zawodnika Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa Kamila Fabisiaka, który wywalczył wszystko, co było do wygrania w Polsce, między innymi tytuły mistrzów kraju w grze singlowej, deblowej i z drużyną. Nominowani: Kamil Fabisiak i Jacek Wilczyński.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

7. Festiwal Zorzy Polarnej. W ub.r. odbyła się siódma edycja festiwalu, a podczas niej festyny, wystawy, konkursy, spotkania w Klubie Podróżnika. Nominowani Emilia i Dariusz Schmidtowie.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

8. W ubiegłym roku odbyła się już 3 edycja projektu „Płock za pół ceny”. Atrakcyjne upusty u płockich gestorów turystycznych przyciągają rzesze zainteresowanych do naszego miasta. Nominowani: Edyta Mierzejewska, dyrektor wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka, Robert Czwartek, dyrektor wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Miasta Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

9. OPEN Day Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Miasta i okolicy. Podczas dnia otwartego uczestnicy mogli wziąć udział w zwiedzaniu zakładu, który na co dzień nie jest dostępny dla wszystkich. Podczas wycieczki autokarowej, wykwalifikowani przewodnicy – pracownicy PKN ORLEN – prezentują instalacje, przybliżają procesy produkcyjne oraz dzielą się ciekawostkami z życia Koncernu. Dodatkowo po zwiedzaniu na terenie Poligonu Zakładowej Staży Pożarnej odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, ochrony życia/zdrowia oraz ochrony środowiska. Dla miłośników pożarnictwa strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej, która ma już za sobą jubileusz 50lecia, przygotowują pokazy sprzętu pożarniczego, sekcji wysokościowej oraz ćwiczenia gaśniczego. Możliwość obejrzenia Zakładu Produkcyjnego cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, W ubiegłym roku odbyły się dwie edycje zwiedzania, w każdej z nich udział wzięło około 500 osób. Spotkania w ORLENIE to również możliwość rozmowy z sokolnikiem, który opowiada o sokole wędrownym zamieszkującym jeden z kominów instalacji Zakładu, czy też z pszczelarzem. Najwięcej emocji i radości okazują dzieci, dla których ogromnym zaskoczeniem jest to, że ORLEN to swoiste „miasto w mieście”, gdzie obowiązują zasady ruchu drogowego, czy też jeżdżą pociągi. Nominowany: Daniel Obajtek - prezes PKN ORLEN.

*Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

10. Rower miejski. Płocczanie pozytywnie zareagowali na tę inicjatywę. Na 27 stacjach mieli do dyspozycji 267 jednośladów. W ub. r. rowery wypożyczono 145 tys. razy. Nominowany: Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

 
Reklama

Jak głosować - wydarzenie z Tumskiego Wzgórza 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

CYKLINOWANIE bezpyłowe.

CYKLINOWANIE bezpyłowe. Solidnie, gwarancja.


usługi remontowo-budowlane

Ekipa budowlana wykona: murowanie ,dach ,docieplenie budynku ,elewację ,adaptacje poddasza ,usługi wykończeniowe i remontowe . Terminowo i fachowo..


Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy sprzedaż i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Możliwy montaż oczyszczalni od 1000 l (dla 1-2 osób) do 11000 l ( dla max 30 osób)...


SKUP - KASACJA SAMOCHODOW

Stacja Demontażu Pojazdów POLMO-ZBYT-BIS tel. 500 275 103 , 507 119 443 SKUP POJAZDÓW DO WYREJESTROWANIA osobowe ciężarowe autobusy -płatność -..


KONCESJONOWANE złomowanie

KONCESJONOWANE złomowanie pojazdów w celu wyrejestrowania, możliwość odbioru 7:00 - 22:00. Skup aut.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tp.com.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

TYGODNIK PŁOCKI SP Z O O z siedzibą w Płock 09-402, Pl. Stary Rynek 27

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"