:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Aktualności, Nominacji Wielka Czwórka [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Tygodnik Płocki 10/04/2017 12:23

10. jubileuszowa gala „Z Tumskiego Wzgórza” za nami

W piątkowy wieczór w Domu Technika poznaliśmy zwycięzców 10. edycji plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. Zwycięskie miedzioryty odebrali Stanisław Kwiatkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, muzyk Ryszard Wolbach, Marcin Kaczmarek – trener Wisły Płock oraz Józef Rozkosz – wójt gminy Bielsk. Z jubileuszem gali zbiegła się jeszcze jedna ważna rocznica dla naszej redakcji. To 45-lecie istnienia Tygodnika Płockiego. Z tej okazji zespół redakcyjny przyjął wiele gratulacji, życzeń i miłych prezentów.
Przypomnijmy, na tegoroczny plebiscyt złożyło się w sumie 40 nominacji w 4 kategoriach. Zostały one wybrane przez Kapitułę konkursu z ponad 100 najważniejszych zeszłorocznych wydarzeń płockich, jak i regionalnych. Reszta należała już do czytelników. To oni oddawali głosy na swoje typy i ich poparcie zdecydowało o zwycięstwie wielkiej tegorocznej czwórki. W sumie do redakcji wpłynęło ponad 5 tys. głosów - kuponów i SMS-ów.


Dodajmy, że z roku na rok nasz konkurs ewoluuje. Rozszerzyliśmy bowiem zakres merytoryczny pierwszej kategorii, czyli płocka gospodarka wzbogacona została o nominacje związane z równie cennymi inicjatywami społecznymi, których w zeszłym roku w Płocku nie brakowało.
W piątek w Domu Technika gościliśmy autorów 40 najważniejszych plebiscytowych wydarzeń, czyli przedstawicieli inicjatyw gospodarczych i społecznych, kultury, sportu i turystyki, regionu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. biskup płocki Mirosław Milewski, europoseł Julia Pitera, a także przedstawiciele najważniejszych płockich firm, z PKN ORLEN na czele. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Zbigniew Leszczyński - członek zarządu PKN ORLEN, rektorzy płockich uczelni: Zbigniew Kruszewski i Maciej Słodki wspierali nas na scenie podczas ceremonii wręczania nagród.4 tajne koperty
Robert Majewski prowadzący galę na początek zaprezentował zebranym pierwszą dziesiątkę nominowanych w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”. Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny Tygodnika Płockiego, odkrył nieco plebiscytowe kulisy i zdradził, na kogo czytelnicy przede wszystkim głosowali w tej kategorii. W pierwszej piątce znalazło się otwarcie ekspozycji akwarystycznej w płockim zoo, dalej akcja „Obiad” Płockiego Wolontariatu oraz remont kaplicy królewskiej w bazylice katedralnej dzięki wsparciu Fundacji Grupy PERN. Inicjatywie wybranej przez płocczan w drugiej edycji budżetu obywatelskiego – mowa o zakończeniu budowy Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego przy ulicy Lasockiego 14 – do wygranej zabrakło zaledwie... 6 głosów.
A kto wygrał? Emocje na sali sięgały zenitu. Tymczasem wyniki czekały spokojnie na odczytanie w białej kopercie. Dziennikarz TP Jacek Danieluk w końcu ogłosił, że w tej kategorii czytelnicy uznali za najważniejsze wykonywanie zabiegów rekonstrukcji piersi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Przypomnijmy, że płoccy specjaliści prowadzą między innymi rekonstrukcje przy użyciu tkanek własnych, a także zabiegi symetryzacyjne, czyli dotyczące poprawy wyglądu piersi zdrowej (nieoperowanej). Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, odebrał miedzioryt autorstwa Pawła Jędrzejczaka z rąk członka zarządu PKN ORLEN Zbigniewa Leszczyńskiego oraz redaktora naczelnego TP Tomasza Szatkowskiego. – Jestem bardzo zaskoczony wyróżnieniem. Chciałem podziękować w imieniu swoim oraz pracowników chirurgii I i II naszego szpitala. To wyjątkowa ekipa, która niesie pomoc kobietom w dramatycznej sytuacji z wielkim oddaniem i poświęceniem. Dodam jeszcze, że nasz szpital cały czas się rozwija. Mamy na uwadze również nowe kierunki działalności medycznej, o których niebawem będziemy informować. Bardzo dziękuję za oddane głosy – zaznaczył Stanisław Kwiatkowski.

 


Cała sala zaśpiewała
W pełnym składzie na scenie pojawili się również nominowani w kategorii „Kultura”. Tu najwięcej głosów otrzymały takie wydarzenia jak: jubileusz 70-lecia Harcerskiego Zespołu „Dzieci Płocka”, świąteczne Płockie Ogrody Światła na pl. Narutowicza, odsłonięcie pomnika teatru obok hotelu Starzyński, czyli nieopodal miejsca, w którym stał pierwszy płocki teatr, dalej kwitnące życiem kulturalnym Ogrody Książnicy czy wspólny koncert Czerwonych Gitar i Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
– Miło mi zakomunikować, że w tej kategorii wygrał Ryszard Wolbach – odczytała drugie, do tej pory ściśle strzeżone dane dziennikarka Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska. Ryszard Wolbach w zeszłym roku obchodził 40-lecie swojej działalności artystycznej. Artysta związany był między innymi z zespołami Babsztyl i Harlem, z którymi nagrał wiele przebojów. 7 października w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbył się benefis poświęcony jubileuszowi jego pracy twórczej, podczas którego artysta zaprezentował swój dorobek.
Zwycięzca kategorii „Kultura” nie krył entuzjazmu, gdy odbierał nagrodę z rąk prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Po podziękowaniach zaśpiewał jeden ze swoich przebojów nagranych z grupą Babsztyl, od którego jego przygoda ze sceną tak naprawdę się zaczęła. Po raz pierwszy w historii gali cała sala śpiewała razem ze zwycięzcą... aż w końcu wzruszenie ścisnęło artyście gardło. To wykonanie hitu „W siną dal” przejdzie jednak do historii.
To była bardzo
wyrównana walka

I tak przeszliśmy do kategorii „Sport i Turystyka”. – To była kategoria bardzo wyrównana, najbardziej ze wszystkich czterech. Szanse na ostateczne zwycięstwo miała płocka Wisła i jej piłkarze nożni, także „Piłkarskie wakacje z ORLENEM”, czyli półkolonie dla 400 osób. Był czas, że wysoko była także Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna i jej nietypowe otwarcie sezonu turystycznego. Jaki ostateczny wynik? 5. miejsce: Płocka Olimpiada Młodzieży, 4. – przewodnicy przebierańcy, czyli otwarcie sezonu turystycznego w Płocku. Teraz czas na tak zwane sportowe pudło. 3. miejsce – „Piłkarskie wakacje z Orlenem”, 2. – dwa złote i jeden srebrny medal juniorów i juniorów młodszych w piłce ręcznej plażowej, wywalczone przez zawodników BHT Auto Forum Petra Płock – informował zebranych Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny Tygodnika Płockiego.
A Jola Marciniak, redaktor sportowy TP, obwieściła zwycięzcę. To awans Wisły Płock do Ekstraklasy. 20 maja na stadionie przy ul. Łukasiewicza 10 tys. kibiców oglądało zwycięski mecz z Zawiszą Bydgoszcz, wygrany przez podopiecznych Marcina Kaczmarka 5: 0. Potem zawodnicy spotkali się z kibicami pod ratuszem. Nominowany: Marcin Kaczmarek, trener Wisły. Trener Kaczmarek wyjechał z drużyną na mecz z Górnikiem Łęczna do Lublina. W jego imieniu nominację odebrał Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock. Jemu też zebrało się na wspomnienia. – W gabinecie przeglądałem ostatnio ważne pamiątki i natrafiłem na taki sam miedzioryt dla Wisły Płock z 2007 roku. Zastanawiałem się, czy kiedyś dostąpię jeszcze raz takiego zaszczytu – opowiadał prezes. Nagrodzony awans drużyny również będzie pamiętał. Zwłaszcza tłumy kibiców na starówce. Podziękował wszystkim za doping, a sponsorom – prezydentowi Płocka, firmie Bud Mat i PKN ORLEN za wsparcie. A czeka nie tylko na kolejne wyniki Wisły, ale też na zapowiadaną budowę nowego stadionu.
Na Bielsk
oddano 643 głosy

W naszym plebiscycie obok doceniania wydarzeń stricte płockich jest też równie ważna kategoria dotycząca działań podejmowanych w regionie. Gminy powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego są bardzo aktywne i mają się czym chwalić. Nic dziwnego, że plebiscytowy bój o laur pierwszeństwa jest zacięty. W tym roku walka rozegrała się przede wszystkim pomiędzy Drobinem, gdzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, jako pierwszej tego typu szkole publicznej funkcjonuje projekt eTornister. Słupno przekonywało, że najważniejsze w regionie jest oddanie do użytku orlika lekkoatletycznego, a Brudzeń Duży, że jednak wznowienie działalności Muzeum im. Stanisława Murzynowskiego w Murzynowie. Mnóstwo głosów oddano również na inwestycję w Bodzanowie, dotyczącą budowy ponad 6-kilometrowego odcinka drogi powiatowej relacji Bodzanów – Kępa Polska.
Najwięcej, bo aż 643 głosy oddano na Bielsk, a dokładniej na wybudowanie nowego budynku przedszkola samorządowego. W nowej siedzibie przedszkola jest miejsce dla 150 dzieci. Inwestycja w całości sfinansowana została ze środków gminy – pochłonęła ponad 3 mln zł. Miedzioryt z rąk Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, odebrał Józef Jerzy Rozkosz, wójt gminy Bielsk.
– Do czterech razy sztuka i w końcu się udało – ucieszył się włodarz Bielska, podsumowując dotychczasowy udział gminy w plebiscycie. Podziękował redakcji i kapitule za wytypowanie Bielska do 10 nominowanych w kategorii „W regionie”. Podpowiedział też, by następnym razem zwiększyć nakład gazety z kuponami plebiscytowymi na gminę Bielsk. – Jeżdżąc po gazety do Płocka mieszkańcy musieli sporo nadłożyć i to nie tylko drogi, bo i koszty kuponów wzrosły – żartował.
Głosowali, teraz zatankują
Nagrody tego wieczoru odebrali również czytelnicy Tygodnika Płockiego. Nie byłoby plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” bez ich zaangażowania. To oni wypełniali kupony, wysyłali SMS-y. Tygodnik Płocki dla tych najbardziej aktywnych przygotował rekordową ilość nagród, bo aż 43. Większość była do odebrania bezpośrednio w redakcji. Trzy główne – dla osób, które przysłały najwięcej kuponów i SMS-ów – wręczyliśmy w piątek w Domu Technika.
A głównymi nagrodami były w tym roku 3 karty paliwowe, każda o wartości 700 zł, ufundowane przez partnera strategicznego plebiscytu – PKN ORLEN. Dzięki tym kartom nasi czytelnicy będą mogli długo i całkowicie za darmo tankować paliwo do swoich aut na stacjach ORLENU. Trafiły one do Krystyny Chyby, Barbary Szafraniec i Piotra Potyry. Nagrody wręczali Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN ORLEN odpowiedzialny za sprzedaż detaliczną, czyli oczywiście także za stacje paliwowe oraz Anna Frankowska, wiceprezes DWSP Akapit Tygodnik Płocki.
O artystyczną oprawę gali zadbał w tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”, działający przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Zaprezentował folklor polski i europejski, a do tego bajecznie kolorowe stroje.
45-lat minęło
Gala Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” zbiegła się z jubileuszem Tygodnika Płockiego. Za miesiąc – konkretnie 7 maja – upłynie 45 lat, kiedy czytelnicy Płocka i całej Ziemi Płockiej wzięli do ręki pierwszy numer TP. Obecnie jesteśmy najstarszą gazetą regionalną na Północnym Mazowszu. Piszemy dla ponad 400 tys. ludzi z Płocka, powiatu płockiego, Sierpca, powiatu sierpeckiego, Gostynina, powiatu gostynińskiego, a także Kutna.
Co tydzień zamieszczamy blisko 100 artykułów i kilkaset ogłoszeń drobnych z Płocka i okolic. Przekazujemy wiarygodne i aktualne informacje na temat istotnych wydarzeń w naszym regionie, komentujemy i zamieszczamy felietony autorskie. Pomagamy naszym czytelnikom i liczymy się z ich opinią. Obejmujemy patronatem najważniejsze wydarzenia kulturalne, sportowe, gospodarcze i regionalne, a także wspieramy akcje charytatywne. Obchodzimy z czytelnikami rocznice, imieniny i urodziny dzięki rubryce „Życzenia”. Co roku doceniamy w naszym plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza” największe osiągnięcia kultury, gospodarki, sportu, a także regionu.
Za te 45 lat funkcjonowania na niełatwym rynku medialnym podziękowania całemu zespołowi złożył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wręczył też Tomaszowi Szatkowskiemu medal „Pro Masovia”, a pracownikom dyplomy i upominki. Podziękowania złożył też prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Europoseł Julia Pitera obok życzeń ofiarowała belgijskie czekoladki. Dużo ciepłych słów skierował do zespołu redakcyjnego przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, członek zarządu PKN ORLEN Zbigniew Leszczyński, wiceprezes PERN SA Rafał Miland. Mirosław Kłobukowski, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w ramach 20-letniej już współpracy wręczył naszej redakcji medal przyjaciela i sympatyka MTBS.
To był dla wielu osób wyjątkowy wieczór. Możemy powrócić do niego jeszcze raz. Na stronie internetowej Tygodnika Płockiego zamieściliśmy obszerny fotoreportaż z piątkowej gali.
P.S. Do tematów Plebiscytu będziemy wracać w 4 kolejnych numerach TP.
Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska

Fot. Dariusz Ossowski

Reklama

40 Nominacji i Wielka Czwórka [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KONCESJONOWANE złomowanie

KONCESJONOWANE złomowanie pojazdów w celu wyrejestrowania, możliwość odbioru 7:00 - 22:00. Skup aut.


KUPIĘ skrzynki po piwie z

KUPIĘ skrzynki po piwie z butelkami lub puste, dojeżdżam.


Udzielę korepetycji z chemii

Witam Udzielę korepetycji z chemii dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich oraz studentów. Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa, Mechaniki..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez tp.com.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

TYGODNIK PŁOCKI SP Z O O z siedzibą w Płock 09-402, Pl. Stary Rynek 27

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"